Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

12 січня, 2021 - 18:28

У Харківській області прогнозують збільшення хворих коронавірусом

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
За прогнозами, хворих побільшає вже зовсім скоро — у другій половині січня.

Невеликий приріст нових хворих коронавірусом помітний вже зараз.

Побоюються зростання захворюваності через скупчення людей в попередні святкові дні. Про це повідомив заступник голови Харківської ОДА Тарас Пастух.

"Динаміка захворюваності невелика, але є зростання. Якщо говорити про збільшення в наступні дні, я допускаю, що воно відбудеться. Ми розуміємо, що велика кількість людей була безпосередньо 31 грудня, 1, 2, 3 січня. Зрозуміло, що на площі до ялинок виходили люди не старшого віку, а це була молодь, вони легше переносять, іноді навіть безсимптомно. Але в наступні дні, швидше за все, вони контактували зі своїми батьками, тому цей тимчасовий проміжок може дати на 14 число фактичне збільшення динаміки. Сподіваюся, цього не станеться, але, в принципі, прогнозують", — розповів чиновник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заступник Тимчук виступив проти виробництва російської вакцини в Харкові

Пастух не виключає, що через збільшення навантаження додаткові лікарні почнуть приймати хворих коронавірусом.

"Дивлячись яке буде збільшення, на сьогоднішній день заповненість ліжок 34%. Ми розуміємо, що ще не почав приймати пацієнтів госпіталь ветеранів, не на повну потужність працюють залізничні лікарні. Тобто, певні резерви у нас є, але якщо кількість хворих зросте удвічі-тричі, таке навантаження, я думаю, може привести до того, що нам доведеться відкривати додаткові лікарні", — пояснив заступник голови Харківської ОДА.

За його інформацією, зараз в лікарнях регіону, де лікують пацієнтів з коронавірусом, знаходяться 1639 чоловік. У відділеннях реанімації лікують 121 пацієнта, на апаратах ШВЛ — 71 хворий. Всього в Харківській області розгорнуто 4776 ліжок для пацієнтів з COVID-19.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Локдаун по-харківськи. Безглуздий і непомітний

"Харківська область — одна з двох в Україні, яка на 100% забезпечила кожне ліжко або централізованим киснем, або кисневими концентраторами", — уточнив Пастух.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.