Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

13 січня, 2021 - 13:49

Лікарі просять всіх харків'ян з симптомами застуди робити тести на коронавірус

Направляти на тестування повинні лікарі.

Тільки 10% жителів Харківської області, які захворіли на гостру респіраторну вірусну інфекцію в 2021 році, здали тест на COVID-19.

У більшості випадків коронавірус починається як звичайне гостре респіраторне вірусне захворювання. Ті, хто не проходять тестування, продовжують заражати оточуючих, оскільки не йдуть на самоізоляцію. Про це повідомили в Харківському обласному лабораторному центрі. "Хвороба  поширилася на території всієї області ... Хворі не звертають уваги на свій стан, не проходять обстеження і не отримують відповідного лікування. За медичною допомогою звертаються при розвитку дихальної недостатності або інших важких ускладненнях (гострих інфарктах, інсультах). Люди з невстановленим діагнозом COVID-19 не дотримуються ізоляції, продовжуючи заражати оточуючих", — пояснили вони. У лабцентрі кажуть, що з початку року в області захворіло на гострі респіраторні захворювання 2124 людини, з них здали ПЛР-тест лише 259 (12,1%). Епідеміологи просять проходити обстеження, щоб встановити точний діагноз.

"Отримано позитивні результати в 42,1% (109 осіб), що підтверджує значне поширення збудника COVID-19 в області. Відповідно до чинних наказів Міністерства охорони здоров'я люди з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції підлягають обов'язковому тестуванню на COVID-19 методом ПЛР або швидкими тестами", — повідомили епідеміологи. З початку пандемії в Харківській області провели 289 682 ПЛР-тестувань. Минулого тижня — тільки 8895. "Закликаємо жителів Харкова і Харківської області проходити тестування на виявлення COVID-19 в разі виникнення будь-яких симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції. Водночас лікарі повинні направити на безкоштовний тест як пацієнтів з симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції, так і людей, які знаходилися в контакті з хворими COVID-19, відповідно до оновлених стандартів Міністерства охорони здоров'я", — додали в лабцентрі. У лабцентрі кажуть, що з початку року в області захворіло на гострі респіраторні захворювання 2124 людини, з них здали ПЛР-тест лише 259 (12,1%). Вони просять проходити обстеження, щоб встановити точний діагноз.

Нагадаємо, з початку року в Харківській області мобільні бригади перестали виїжджати до пацієнтів додому для забору біоматеріалу для тестування на коронавірус. Для того, щоб здати безкоштовний тест, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря.

Всього в Харківській області коронавірус виявили у 73 462 чоловік. З них 61 373 одужали і 1 206 — померли.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.