Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Будинку "Слово" з'явилася літературна резиденція

Фото: Харьковский литмузей / Facebook
Протягом року там будуть приймати українських і закордонних авторів.

Квартиру письменника і журналіста Петра Лісового в будинку "Слово" надали в безоплатне користування учасникам харківської літературної резиденції.

Літературна резиденція в Харкові приймає українських та іноземних авторів третій рік. Весь цей час учасники жили в місті на найманих квартирах.

Цього року літературна резиденція отримала в постійне користування квартиру журналіста і письменника Петра Лісового в будинку "Слово" (вулиця Культури, 9). Учасників зможуть приймати цілий рік. Квартиру надала родина харківського бізнесмена, випускника Києво-Могилянської Бізнес-школи Андрія Набоки. Про це повідомили на сторінці харківського Літературного музею в Facebook.

"Тут ви не просто занурюєтеся в новий міський контекст — ви ніби отримуєте ключ доступу до історичної спадкоємності, можете порівнювати художні процеси тоді і зараз, процеси формування середовищ, що генерують бачення свого покоління. Сама атмосфера місця вже надає складні рефлексії, роздуми, може, і осяяння", — розповів письменник і голова PEN Ukraine Андрій Курков.

Першим жителем нового простору став письменник Банді Шолтес з Ужгорода, в Харкові він працює над збіркою оповідань.

"Життя тут — це якесь "розіконювання" людей, яких ми знаємо з підручників. Виходиш на кухню і розумієш, що і вони ж, напевно, так само смажили котлети, курили першу ранкову сигарету, приймали гучних гостей. Жили, коротше. І водночас відчуваєш ніби тіні, весь час пам'ятаєш, які страшні речі тут відбувалися і як важливо ніколи більше не допустити їх повторення", — розповів письменник.

Фото: Facebook / Харьковский Литмузей
Фото: Facebook / Харківський Літмузей

У Літмузеї запевняють, скористатися житлом в легендарному будинку і попрацювати в Харкові автори тепер зможуть набагато частіше. Стипендія для резидентів і раніше можлива була тільки за умови грантової або донорської підтримки або регіональної програми.

Харків'яни зможуть дізнатися, чому бізнесу важливо підтримувати культурні проєкти і як культурним проєктам зацікавити бізнес, а також про важливість літературної резиденції для репрезентації на дискусії "Букви і цифри: творці і меценати". Це частина лекційно-дискусійної програми "П'ятий Харків: культурна ініціатива". Початок о 19:00 7 жовтня в Літмузеї (вулиця Багалія, 6).

У 1930-х в будинку "Слово" мешкали Остап Вишня, Валеріан Підмогильний, Михайль Семенко, Юрій Яновський, Микола Хвильовий, Іван Багряний та інші. До 1938 років більшість жителів цього будинку були розстріляні радянською владою.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.