Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

28 травня, 2020 - 11:23

Суд у справі "харківських терористів": адвокат вимагає їхньої присутності і боїться, що процес затягнеться на п'ять років

суд террористы
суд террористы
Через самовідвід однієї з суддів засідання перенесли на 25 вересня.

Через самовідвід однієї з суддів засідання перенесли на 25 вересня. 

У Харківському апеляційному суді сьогодні зібралися рідні та адвокати Ігоря Толмачова, Дані Дідика та Вадима Рибальченка, які загинули в результаті теракту біля Палацу спорту в лютому 2015 року. Причина — апеляції, які подали засуджені до довічного ув'язнення. Дворніков, Башлаков і Тетюцкий не згодні з вироком. Усі троє після обміну з Росією перебувають на непідконтрольній території, їхні інтереси представляли адвокати.

Захисник постраждалих Олег Головков вважає, що розглядати апеляції без засуджених не можна. У коментарі він пояснив позицію.

"Апеляційні скарги подані фактично від усіх засуджених за цим вироком, аргументація незмінна. Аргументують тим, що обставини, на підставі яких винесено вирок, не доведені, і тим, що докази неприпустимі, прослуховування неприпустиме, результати обшуків неприпустимі, затримання не відповідало чинному законодавству. Фактично йде акцент на процесуальному аспекті саме цього процесу. Усі три скарги об'єднані в одну. Ми, в свою чергу, заявили клопотання про визнання обов'язковою участь всіх трьох засуджених в цьому розгляді. Коли відбувався обмін, коли влада вела переговори зі стороною потерпілих, нам обіцяли, що ці люди не звільняються ні в якому разі від покарання, що вони не тікають від правосуддя, що  в будь-який час, якщо вони не будуть виконувати покладені на них зобов'язання, будуть оголошені в розшук. На сьогоднішній день в розшуку жоден з трьох не знаходиться. Тому ми подали клопотання для того, щоб у нас, якщо вони сьогодні не  з'являться на судове засідання, була підстава виходити з клопотанням про оголошення в розшук. У зв'язку з тим, що вони звільнені фактично під особисте зобов'язання, вони повинні прибувати за першим викликом суду. Вимога така є, є судовий розгляд, тому публічний виклик до суду і, будь ласка, в розшук, в базу, щоб ці люди не відчували свою безкарність. Ми вважаємо, що розглядати без їхньої участі неможливо. Ми хотіли б почути їхнє власне тлумачення тих норм, на які вони посилаються з метою скасування вироку ", — сказав адвокат Олег Головков.

Дружина Ігора Толмачова Марина так і не прийняла рішення включити "терористів" в список на обмін.

"Вирок у частині довічного утримання я вважаю законним, але я не вважаю законною зміну запобіжного заходу і обмін в грудні 2019 року. Це порушує закони України, цього не повинно бути, і з цього потрібно починати", — сказала Марина Толмачова.

До початку засідання одна із суддів попросила про самовідведення, оскільки брала участь у процесі раніше. Наступне засідання призначене на 25 вересня. Олег Головков боїться, що у тому числі з-за дефіциту суддів апеляційну скаргу доведеться розглядати п'ять років.

"Ми вважаємо, що це фактично визнання того, що суддівство в Україні не відбувається. Апеляційний суд паралізований, склад суддів недостатній для розгляду справ. Три місяці потерпілі та обвинувачені чекали апеляційного розгляду в цьому процесі. Через три місяці стало відомо про те, що один з суддів на вимогу закону не має права брати участь в цьому засіданні ", — каже Головков.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.