Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд скасував результати виборів до Харківської міськради

Йдеться про протокол територіальної виборчої комісії.

Оскарженню ця постанова суду не підлягає.

Визнані обраними кандидати в депутати вже такими не є, а коли збереться новий склад міської ради на сесію, залежить від того, як і скільки часу буде "встановлювати результати" ТВК.

У п'ятницю, 13 листопада, другий Апеляційний адміністративний суд скасував протокол Харківської міської ТВК про результати виборів депутатів до міської ради і зобов'язав продовжити дії по встановленню результатів виборів. Про це повідомляє "УП".

Це означає, що визнані обраними кандидати в депутати міської ради вже такими не є. Коли збереться новий склад міськради залежить від того, як і скільки часу буде "встановлювати результати" виборчком.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Харьковском горсовете ждут Кернеса на присягу

Позов до суду подав кандидат у депутати міської ради від "Слуги народу" Олексій Вац. Він звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просив визнати протиправним та скасувати протокол Харківської міської територіальної виборчої комісії "Про визнання 84 кандидатів обраними депутатами Харківської міської ради VIII скликання" і зобов'язати виборчу комісію визнати вибори такими, що не відбулися, і призначити повторні.

Позивач обґрунтовував це тим, що ТВК прийняла понад 100 протоколів від дільничних комісій, які були не прошиті, містили неправильні цифри, виправлення коректором і т.д. Через це їх відправляли на доопрацювання.

Окружний суд відмовив у задоволенні позову. Вац подав апеляцію. У ній він повідомив, що суд першої інстанції ухвалив рішення на підставі неналежних і недостовірних доказів, які надали в виборчком.

Суд выборы горсовет, суд выборы
Фото: "УП"

Розглядаючи цю справу, Апеляційний суд згадав про вже ухвалені рішення про перерахунок голосів на окремих дільницях за позовом партії "Опозиційна платформа — За життя". В результаті суд постановив задовольнити апеляційну скаргу частково, скасував попереднє рішення окружного суду і зобов'язав ТВК "продовжити дії по встановленню результатів виборів депутатів Харківської міської ради".

А ось зобов'язувати територіальну комісію визнавати вибори такими, що не відбулися, і призначити повторні, суд відмовився.

Оскарженню ця постанова суду не підлягає.

Суд выборы горсовет, суд выборы
Фото: "УП"

Нагадаємо, ввечері, 5 листопада, міська виборча комісія оголосила результати виборів до міської ради Харкова. 5% бар'єр подолали шість політичних партій. Також були оголошені прізвища 84 обраних депутатів

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.