Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Стало відомо, коли в Харкові відкриють ще дві лікарні для хворих коронавірусом

Залізничним лікарням дозволили приймати хворих коронавірусом.

Із залізничних лікарень переводять пацієнтів.

Наприкінці тижня в залізничних лікарнях Харківської області почнуть приймати пацієнтів з коронавірусом. Про це заявив голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер.

"Наша область за кількістю ліжок на першому місці — 3672 (ліжко-місць — Авт.). На другому — Дніпро, який ми обігнали після включення залізничних ліжок. Наприкінці тижня будуть розміщувати хворих. Зараз переводять з цих лікарень до інших медзакладів", — сказав Кучер.

Відзначимо, в Харкові є клінічна лікарня на залізничному транспорті №1 (провулок Балакірєва, 5), Вузлова лікарня станції "Харків" Південної залізниці (вулиця Сохора, 11), клінічна лікарня на залізничному транспорті №2 (вулиця Ігоря Муратова, 9 і вулиця Фейєрбаха, 13).

За словами заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Тараса Пастуха, для лікування пацієнтів з коронавірусом залізничні лікарні "забирають не по відділенням і поверхах, а всі".

Голова Харківської ОДА нагадав про проблему з постачальниками концентраторів. В кінці тижня область все ж отримає 65 концентраторів, надходження очікують і наступного тижня. Також куплять 20 апаратів штучної вентиляції легенів. Однак при наявності концентраторів, апаратів ШВЛ і ліжок залишається проблемою брак медиків. Залучати будуть інтернів.

"Ми замовили концентратори, в кінці тижня отримаємо ще 65, на початку наступного тижня — ще 160. Виходимо на друге місце по країні, — сказав Кучер. — Якщо є постачальники, повідомте. Стосовно апаратів штучної вентиляції легенів — збільшилася кількість, найближчим часом 20 замовляємо. За кількістю реанімаційних ліжок Харківська область — на другому місці після Дніпра (283), у нас 277. Гроші є, ліжка є, при цьому, друзі, питання не в ліжках і кисні. Питання в відсутності лікарів. Ви великі молодці, у вас найбільша ефективність по Україні. Більше 60 чоловік навантаження, ось за що треба дякувати. Ось тут проблема, проблема в людях. Намагаємося змінити, щоб дати можливість інтернам працювати. Це найголовніше".

За словами Пастуха, інтернів можуть залучати для лікування пацієнтів з COVID-19 в якості медсестер. Критичною він назвав ситуацію з анестезіологами.

Як писав KHARKIV Today, голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер заявив, що для лікування хворих коронавірусом задіють дві залізничні лікарні. Додатково обіцяли розгорнути 600 ліжок.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.