Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Спецназ протестував харківські БТРи (Відео)

Харківські нацгвардійці випробували бронетранспортери, випущені ХКБМ ім. Морозова.

За процесом спостерігали представники Харківського конструкторського бюро імені Морозова, а також слухачі Національної академії Нацгвардії України.

Бійці окремого загону спеціального призначення Східного територіального управління провели заняття з подолання водних перешкод. Про це йдеться на офіційному сайті Нацгвардії.

Заняття пройшли на території Харківської області, на водоймі, яка імітує умови численних степових річок. За процесом підготовки та переправи спостерігали представники Харківського конструкторського бюро імені Морозова, а також слухачі Національної академії Нацгвардії України.

Суть процесу прокоментував підполковник Віктор Кашпур.

"Перед окремим загоном спеціального призначення може виникнути необхідність подолання водної перешкоди. Питання досить актуальне, але таке завдання при нормальних умовах вимагає певної підготовки, яка починається ще на суші. Для початку ми забезпечуємо герметичність корпусу БТР-4-Е за допомогою спеціальної замазки. Після цього проводимо первинне занурення БТР. Тільки після цього ми долаємо водну перешкоду. Однак в бойових умовах, зрозуміло, ці етапи підготовки можливо проігнорувати. Зрозуміло, що певна кількість води потрапить всередину БТР, але у нас є помпи, які її відкачають", — зазначив Кашпур.

За його словами, плавучість техніки залежить не тільки від її технічних характеристик, а й від умінь екіпажу, адже необхідно знати масу нюансів. БТР не виїде з води по схилу, понад сорок градусів. Також їм не можна долати водні перешкоди при морозі більше -5 градусів, болотиста місцевість також може стати пасткою для бойової машини.

"Наші водії БТР мають істотний обсяг практики подолання водойм. Тепер в таких заняттях задіяна  велика кількість бойових машин і екіпажів. Вони роблять більше запливів, а також тренуються здійснювати різні маневрування", — пише сайт Нацгвардії.

KHARKIV Today раніше писав про те, що армія отримала ще чотири харківських БТРи.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.