Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

19 березня, 2020 - 13:58

Спагетті і тунця вистачить усім: в Україну імпортували 158 тисяч тонн продуктів

Голова Держмитної служби України просить українців не панікувати через дефіцит продуктів.

В Україні достатньо імпортного сиру, яєць, меду, риби і рибних делікатесів, борошняних виробів, кави, чаю, алкогольних і безалкогольних напоїв. Найбільше закупили фруктів.

За 17 днів березня в Україну імпортували на 40 тисяч тонн більше продуктів, ніж за аналогічний період минулого року. Всього імпорт продуктів склав 158 тисяч тонн на 211 мільйонів гривень, що дорівнює майже 8 тисячам повністю заповнених фур місткістю 20 тонн. Про це повідомив голова Державної митної служби України Максим Нефьодов.

"Для тих, хто панічно скуповує особливі імпортні спагетті і консерви з тунця - не хвилюйтеся, заморських продуктів харчування теж вистачить усім. Їх завезли в Україну на 40 тисяч тонн більше за 17 днів березня в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року", — написав Нефьодов .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яке вершкове масло не можна купувати на полицях харківських магазинів

Зокрема, Україна імпортувала 3177 тонни сирів, яєць і натурального меду на 13,6 мільйона доларів, 6166 тонн готових продуктів із зерна, борошна та борошняних кондитерських виробів на 12,3 мільйона доларів, 921 тонну молока на 1,2 мільйона доларів.

На 2493 тонни свіжої риби витратили 14 мільйонів доларів. Жителям України не варто турбуватися і про брак рибних делікатесів: риби, ракоподібних та інших водних безхребетних в готовому вигляді закупили в кількості 14381 тонну, вартість склала 18,8 мільйона доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На полицях харківських магазинів знайшли небезпечні глазуровані сирки

Напої — кава, чай, мате і прянощі обійшлися в 4,3 мільйона доларів. Їх придбали в кількості 1 293 тонни. Ще 25,1 мільйона доларів пішли на закупівлю екстрактів, есенцій, концентратів кави, сиропів, соусів і супів (3854 тонни). Трохи менше витратили на алкогольні, безалкогольні напої і оцет — 23 мільйони доларів за 16610 тонн.

Найбільшу суму виділили на покупку фруктів, плодів і горіхів — 33,9 мільйона доларів. Всього продуктів цієї категорії купили 45837 тонн. На 7000 тонн менше придбали овочів і коренеплодів і витратили на них 20,4 мільйона доларів.

Нефьодов зазначив: через ретельний санітарний огляд і дезінфекцію вантажівки з продуктами стоять у величезній черзі на кордоні. За його словами, зараз ведуться переговори про прискорення процесу проходження контролю. Крім того, перші вантажівки, які були заблоковані на кордоні Італії та Словенії, повернулися в Україну.

У Держмитслужбі просять українських водіїв, які зараз простоюють на кордоні інших країн, повідомити про себе (на якому пункті і якому кордоні перебуваєте) в  анкеті. Це допоможе їм швидше повернутися в Україну.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.