Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

09 березня, 2020 - 11:20

Розбiрки на "Барабашово": що пов'язує затриманих iз Кернесом

Частина затриманих на ринку "Барабашово" після сутичок говорять, що захищали представників комунальних служб, а їхнiй адвокат — захисник Кернеса.

27 лютого на ринку "Барабашово" були сутички, люди чули вибухи і стрілянину. KHARKIV Today спробував з'ясувати, хто приходив на ринок.

Того дня хлопці в камуфляжі без відзнак приїхали до ринку і хотіли демонтувати металеву арку, яка стоїть біля в'їзду на "Барабашово". Їм намагалися завадити пiдприємцi, зав'язалася сутичка. В результаті затримали 56 осіб — співробітників чотирьох охоронних агентств, безробітних, студента і одну людину з боку ринку — заступника начальника охорони "АВЕК". Усім обрали запобіжний захід — представника "АВЕКу" відправили під цілодобовий домашній арешт, інші знаходяться під нічним домашнім арештом

Що відомо?

У судових постановах йдеться, що представники охоронних агентств і безробітні зумисно брали участь у масових заворушеннях, iз насиллям над людьми, погромами, підпалами і застосуванням зброї, щоб перешкоджати нормальному функціонуванню інфраструктури ринку "Барабашово".

"Організовано прибули до центрального в'їзду на територію зазначеного ринку, розташованого на перехресті вулиці Академіка Павлова і проспекту Ювілейного, де знаходиться металева арка ... Застосували щодо приватних підприємців, сторонніх і співробітників поліції, які намагалися припинити злочинні дії вищевказаних осіб з демонтажу зазначеної арки, насилля шляхом використання балончиків iз газом сльозоточивої та дратівної дії, ґумових кийків, вогнегасників і зброї травматичної дії", - вказано в документах.

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today

Хлопці в камуфляжі не реагували на вимоги припинити свої дії.

"Особи вчинили підпал полімерної обшивки металевої конструкції вищевказаної арки, таким чином знищивши обшивку арки і створили загрозу життю і здоров'ю оточуючих громадян. Одночасно з цим, зазначені дії супроводжувалися здійсненням пострілів у бік скупчення людей, створюючи тим самим реальну загрозу їхньому життю та здоров'ю. Внаслідок вчинення зазначених злочинних дій було припинено нормальну діяльність ринку "Барабашово" і роботу громадського транспорту ", — йдеться в постановах.

В результаті постраждали п'ятеро людей. За словами прес-секретаря ТЦ "Барабашово" Сергія Зайцева, це були підприємці. Троє отримали опіки очей, але від госпіталізації відмовилися, в лікарні добу провели двоє чоловіків з невеликими опіками рук.

Хто ці люди?

Після сутичок на ринку до райвідділу доставили 56 осіб, у тому числі заступника начальника охорони "АВЕК". Решта — співробітники охоронних агентств, здебiльшого "Антирейдер", а також "Охорона громадського порядку" та двох інших, були і безробітні, а також студент Харківського національного автодорожнього університету. Практично всі "антирейдери" під час обрання запобіжного заходу як під копірку говорили про одне й те ж.

"... Жодних протиправних дій не вчиняв, згідно зі своїми обов'язками охоронця здійснював захист представників комунальних служб при здійсненні робіт iз демонтажу арки на ринку "Барабашово". Агресивні підприємці розпилювали на нас газ, кидали шумові гранати, камені", — зазначено в документах.

Фото: Богдан Затула / KHARKIV Today

Показово, що "охоронці" родом не тільки з Харківської, Дніпропетровської, Луганської, Донецької, Київської та Львівської областей, а й з Казахстану, Киргизії, Вірменії, Москви та Якутії (Росія).

У жодного з затриманих не вилучили зброї, балончиків з газом, ґумових кийків або вогнегасників. Однак на місці масових заворушень залишилися пістолет і гільзи.

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today

Один із затриманих працює у виконавчому комітеті міськради та входить до громадського формування з охорони громадського порядку.

З боку "Барабашово" доставили до поліції заступника начальника охорони "АВЕКу" Сергія Мезенцева.

За даними слідства, він діяв навмисно у змові з іншими людьми, проте їх поліцейські не змогли встановити. Сергій Мезенцев розпорошив вогнегасник у бiк людей.

"Підозрюваний зазначив, що він перебував на своєму робочому місці і виконував робочі обов'язки, тілесних ушкоджень нікому не заподіяв, а вогнегасник використовував для пожежогасіння, запобігання загоряння тентового покриття арки, струмінь порошкового вогнегасника намагався направляти між людьми", — йдеться в постанові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Барабашово" після зіткнень: пістолет Макарова, "їжаки" та ланцюги

Однак у слідства є докази, що Сергій Мезенцев цілив саме в людей.

"Протокол огляду відеозапису і фотокарток, iз яких вбачається, що підозрюваний, узявши до рук шланг від вогнегасника, став розпилювати речовину з вогнегасника під тиском у бiк скупчення людей, у результаті чого утворилася хмара білого кольору, а люди стали відбігати в сторону від місця ураження", — зазначено в документі.

Судді до 27 квітня відправили 55 чоловікiв під нічний домашній арешт, а заступника начальника охорони "АВЕК" — під цілодобовий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокуратура хоче повернути під варту учасників конфлікту на "Барабашово"

Хто їх найняв?

Незважаючи на заяви харківського мiського голови Геннадія Кернеса про те, що він не знає, хто прислав на "Барабашово" людей у камуфляжі, тут без його впливу явно не обійшлося.

Самі "антирейдери" говорили в суді, ніби вони "захищали представників комунальних служб", однозначно охоронці займалися цим не безкоштовно. Серед них також був член виконавчого комітету Харківської міськради, що не може не наштовхувати на певні висновки.

Частину затриманих під час обрання запобіжного заходу захищав Олександр Гунченко. Він — один iз адвокатів Кернеса в суді з катуваня двох активістів Євромайдану.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.