Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кирило Кернес просить парламент створити спеціальну комісію у справі його батька

Фото зі сторінки Кирила Кернеса у Facebook
Син колишнього мера звинувачує Ігоря Терехова у підробці електронного підпису.

Депутат Харківської обласної ради Кирило Кернес звернувся до парламенту з проханням створити депутатську комісію, яка контролюватиме розслідування справи про ймовірне підроблення підпису Геннадія Кернеса у 2021 році.

Про це політик заявив у прямому ефірі програми "В гостях у Гордона".

"Хочу попросити депутатів Верховної Ради створити слідчу комісію, яка буде контролювати хід розслідування та інформуватиме про це громадськість", — заявив Кернес.

Політик також пояснив, чому заговорив про ймовірну фальсифікацію електронного підпису мера Харкова лише зараз, майже через три роки після його смерті. 

"Чому три роки? Бо я сам збирав ці документи, і я виконував роль державних органів — поліції, слідчих, щоб встановити істину. Мені знадобилося стільки часу, щоб отримати всі документи і перевірити їх. Увесь цей час я був зайнятий розкопуванням цих фактів в Берліні", — розповів депутат облради.

Нагадаємо, йдеться про лист з електронним підписом Геннадія Кернеса, який він начебто надіслав із німецької клініки "Шаріте" 8 грудня 2020 року. У цьому листі за підписом чинного міського голови пропонується висунути на посаду секретаря міськради першого заступника мера Ігоря Терехова. Після оголошення про смерть Геннадія Кернеса саме секретар міської ради став виконуючим обов'язки міського голови. З цієї ж посади Терехов почав виборчу кампанію за посаду мера, яку він виграв і зараз очолює міськраду.

У 2021 році Кирило Кернес підтримав Ігоря Терехова на вибррах.  

"Мій батько Геннадій Кернес справді покладався на Ігоря Терехова у всьому. І він завжди, за будь-яких умов, виправдовував цю довіру", — написав Кирило Кернес на своїй сторінці у Facebook .

Тим часом ще в лютому 2021 року прокуратурі відкрили кримінальне провадження за зверненням депутатки міської ради Аліни Мустафаєвої. Вона стверджувала, що голова міської виборчої комісії порушила закон, коли оголосила Кернеса мером міста, адже Геннадій Кернес раніше не вступив на посаду особисто, тому попередні вибори не можна було вважати такими, що відбулися.

Кирило Кернес проходить у справі як свідок. До недавнього часу її розслідували в Київському райвідділі Харкова, але адвокати припускають, що справу перевели до Києва.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.