Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Роботу харківського художника взяли за основу при створенні пам'ятної монети

Монета присвячена медикам і військовим.

Тираж монети — 45 тисяч штук.

У вівторок, 12 жовтня, Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету номіналом 5 гривень. Як повідомляє офіційний сайт НБУ, тираж монети — 45 тисяч штук.

При її створенні Нацбанк використовував образи з плаката харківського художника Микити Тітова "Передова".

В описі монети йдеться, що вона присвячена медикам і військовим, а в їх героїчних образах — і представникам інших професій за відданість справі, сміливість і професіоналізм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові відкрилася виставка філателії

"Під час пандемії, в умовах боротьби України за територіальну цілісність країни у кожного своя передова і своя лінія фронту, і тільки докладаючи спільних зусиль можна перемогти", — йдеться в описі.

На аверсі монети зображено малий Герб України, її номінал і дві руки, які демонструють знак V, що символізує перемогу і мир. На реверсі — кольорові образи медика і військовослужбовця, між якими розмістився вертикальний напис "ПЕРЕДОВА".

Сам Микита Тітов пишається тим, що образи з його плаката використовували при створенні монети. Про це він написав у Facebook.

KHARKIV Today ранее писал о том, что рисунок харьковского художника нанесли на почтовую марку, посвященную борьбе с коронавирусом.

Идея создать плакат "Передовая" пришла к автору еще в начале карантина. 

"Наша страна держится на тех, кто любит ее и защищает, кто жертвует ради нее. Важно помнить об этом и не забывать поддерживать тех, кто на передовой. Идея рисунка для марки возникла после слов моей знакомой, которая отметила, что у врачей с недавних пор свой фронт и своя война с врагом", — пояснял Никита Титов.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.