Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Акціонер "Мегабанку" просить допомоги у Верховної Ради

"Мегабанк" став єдиним комерційним банком, який не одержав рефінансування.

Національний банк України визнав "Мегабанк" неплатоспроможним. У фінустанові дії регулятора назвали "катастрофою".

Засновник АТ "Мегабанк" Віктор Суботін звернувся до народних депутатів після того, як Національний банк України визнав "Мегабанк" неплатоспроможним. Заяву акціонера АТ "Мегабанк" опублікували у соцмережах фінустанови.

"2 червня Національний банк України відніс «Мегабанк» до категорії неплатоспроможних. Це перший випадок віднесення банку до категорії неплатоспроможних під час війни, тому він заслуговує на особливу увагу всіх органів влади", — розповів Віктор Суботін.

За його словами, 25 лютого, на другий день військової агресії РФ проти України, НБУ видав понад 50 мільярдів гривень беззаставного рефінансування комерційним банкам, щоб вони вижили. Протягом ще двох тижнів цю суму було збільшено до 70 мільярдів гривень.

"Але єдиний банк, якому було відмовлено у рефінансуванні, — це "Мегабанк". При тому, що у перші дні війни НБУ беззаставно бачив кредит рефінансування на суму понад 5 млрд гривень російському банку "Альфа-банк", який перебуває під санкціями. Що це означає — мають розібратися правоохоронці", — проінформував акціонер АТ "Мегабанк".

За офіційною інформацією, вкладники "Мегабанку" зберігають у банку 4,5 мільярда гривень. Правління НБУ на своєму засіданні не дало представникам "Мегабанку" можливості висловити свою позицію.

"На момент ухвалення цього рішення, я впевнений, НБУ все розумів. І на фарс, який називається "правління Нацбанку", не пустили ні закордонних кредиторів, ні закордонних акціонерів, Мінфін України та нардепів, які записувалися, щоб донести ситуацію до регулятора, також відключили "Я вважаю, це зроблено усвідомлено, з наміром, щоб не дати "Мегабанку" працювати далі", — додав засновник АТ "Мегабанк".

Віктор Суботін, який також є депутатом Харківської обласної ради від партії "Слуга Народу", попросив депутатів Верховної Ради винести питання до зали.

Нагадаємо, НБУ визнав "Мегабанк" неплатоспроможним. Раніше фінустанову зарахували до категорії проблемних.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.