Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Погорілець з Дворічанського району помер, не дочекавшись компенсації за згорілий будинок

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Дочка боїться, що без вступу в спадок не зможе отримати гроші.

83-річний житель села Гороб'ївка (Дергачівський район) Григорій Мостовий постраждав під час лісових пожеж. Після того що сталося, його паралізувало. А через місяць він помер в лікарні. Його дочка Наталія Мостова, яка жила в одному будинку з ним, тепер не може отримати компенсацію.

Тиждень тому до Дергачівського району прийшли 3,3 мільйона гривень компенсації погорільцям. Гроші стали роздавати, однак отримати їх можуть не всі — потрібні документи на будинок. У Наталії Мостової батько помер, будинок був на ньому. Щоб вступити в спадок, потрібно півроку, компенсація за цей час піде назад до Києва. Жінка з чоловіком продовжує жити в сараї, який уцілів після пожеж.

"Гроші прийшли до нас в район одним мішком. З цього мішка почали виділяти кожній сім'ї по 300 тисяч. Але так як у мене батько помер, ці гроші повертаються. Через півроку, як тільки я вступлю в права успадкування, мені адвокат сказала, я їх просто не заберу. Ми зараз спільні гроші ледве вибили страйками, а через півроку про мене просто забудуть. До районного керівництва я зверталася, довела до відома. Вони мені сказали: "Ми діємо за законом". Але вони прекрасно знають, що я живу досі в сараї, під відкритим небом у мене худоба", — розповідає Мостова.

Компенсацію у розмірі 20 тисяч гривень від обласної ради жінка отримала ще в середині жовтня, коли батько був живий і проблем з документами не було. Однак всі гроші пішли на лікування, потім — на похорон. Як відновлювати згоріле майно і вибратися з сараю на зиму, вона не знає.

Мостова обурена тим, що компенсацію виплатили навіть тим, у кого згоріли тільки сараї, а їй — ні. Мешканка Гороб'ївки звернулася за допомогою до адвоката, який вважає, що компенсацію їй можуть виплатити. Для цього потрібно просто заморозити рахунок на час, поки вона не вступить у спадок. Але адміністрація відмовляється надавати реквізити рахунку. Жінка вважає: це пов'язано з її активною позицією, коли вона їздила до обладміністрації і писала листи президенту від імені погорільців з вимогою виділити компенсацію.

На сьогоднішній день компенсацію від держави отримали десять погорільців. Для тих, у кого були проблеми з документами, районна адміністрація знайшла механізм і виплатила компенсацію, але сюди не увійшла Мостова. Мешканці села, у яких згорілими сараї, отримали по 50 тисяч гривень, будинки — по 80 тисяч гривень. У деяких згоріли дачі, які не є їх основним житлом. Наталія Мостова обіцяє, що буде звертатися до президента.

Нагадаємо, пожежа на околиці села Гороб'ївка (Дворічанський район) сталася 2 вересня. Жителі не встигли врятувати тварин і речі. Всього згоріло 22 будинки, 33 людини залишилися без житла. Локалізували пожежу вдень, 4 вересня, повністю ліквідували 6 вересня. Причиною пожежі називають підпал.

Як писав KHARKIV Today, 28 жовтня на засіданні Кабінету міністрів України прийняли рішення про виділення 3,3 мільйона гривень в якості компенсації постраждалим в пожежах в Дворічанському районі. Профільні міністерства повинні до 25 грудня надати звіт про використання коштів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.