Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Плавно виходимо з карантину: як зміниться життя харків'ян з 22 і 25 травня

остановка
Нову постанову про адаптивний карантин допрацюють до кінця дня.

В Україні відкриють метрополітен і дозволять міжнародні перевезення, але поки автобусами та залізницею. Запрацюють 66 пунктів пропуску через кордони.

20 травня на засіданні Кабінету міністрів України прийняли рішення про продовження карантину з 22 травня по 22 червня, проте адаптивного. Це означає, що рішення про посилення або ослаблення карантинних заходів прийматимуть на місцях в залежності від епідеміологічної ситуації. Крім того, було прийнято рішення про ослаблення карантину, яке включає відновлення роботи міжнародного транспорту.

З 22 травня в Україні буде запроваджено другий етап карантину, кожен етап буде тривати 10 днів.

З 22 травня дозволять:

 • проведення спортивних заходів до 50 осіб і без глядачів;
 • проведення релігійних заходів — не більше однієї людини на 10 квадратних метрів;
 • міський транспорт (крім метрополітену), регулярні і нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом в міському, внутрішньообласному і міжнародному сполученні;
 • роботу готелів, без ресторанів.

З 25 травня дозволять:

 • метрополітен;
 • відвідування дитячих садків.

З 1 червня дозволять:

 • залізничні перевезення в міському, регіональному, дальному внутрішньому і міжобласному сполученні;
 • міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом (в разі здійснення перевезень в регіон, де не діють ослаблення протиепідемічним заходів, дозволяється перевезення в рамках 50% від кількості місць для сидіння за умови розсадження пасажирів за вільними місцями поруч, спереду і ззаду).

З 15 червня дозволять:

 • пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

Переглядати рішення про дозвіл або заборону будуть кожні сім днів. Обов'язковою умовою залишається масковий режим, температурний скринінг і дезінфекція.

Для кожного регіону можливий індивідуальний сценарій виходу з карантину. Для цього місцева влада повинна аналізувати статистику нових випадків захворювання коронавірусом, відсоток одужань і летальних випадків на 100 000 населення.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов пояснив: рішення про ослаблення або посилення карантинних заходів прийматимуть регіони.

"Що змінюється? Ми вводимо певні ознаки епідемічної ситуації в регіонах. А саме: інцидентність — середня кількість випадків COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 7 днів — повинна становити менше 12-ти осіб на 100 тисяч населення; завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я , визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, повинна становити менше 50%; кількість тестувань методом ПЛР і ІФА має становити більше 12-ти на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів. Ослаблення протиепідемічних  заходів застосовується і припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії ТЕБ та НС", — сказав Степанов.

КОРДОНИ

Міністри підтримали пропозицію міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова про відкриття 66 пунктів пропуску на кордонах з Євросоюзом і Молдовою. Однак закритими залишаються пункти на кордоні з Росією і Білоруссю. Причина — несприятлива коронавірусна ситуація.

"З метою відновлення руху через державний кордон України, який підлягав тимчасовому закриттю в зв'язку з карантином, Міністерство внутрішніх справ розробило проєкт розпорядження. Передбачається відновити рух в 66 пунктах пропуску на кордонах з Євросоюзом і Республікою Молдова. Реалізація проєкту відновить повноцінний прикордонний рух на кордоні з Республікою Польща, Угорщиною, Словацькою Республікою, Румунією і Молдовою. Залишаються тимчасово закритими пункти пропуску на кордоні з Російською Федерацією і Республікою Білорусь у зв'язку з епідеміологічною ситуацією в цих республіках", — пояснив Аваков.

При цьому міжобласні перевезення залишаються закритими. Рішення відклали до початку червня.

"Міжобласні перевезення ми поки не відкриваємо. Ми домовилися, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити. Тут важливо ще раз попрацювати з міжобласними перевізниками. Попрошу Міністерство інфраструктури цю роботу провести. І підготувати людей, щоб, як тільки дозволить ситуація, на початку червня, ми організували ці речі. Акцентую: за умов, що у всіх областях епідеміологічна ситуація дозволятиме міжобласні переміщення. Тому що звичайно, коли у нас будуть області, де є спалах коронавірусу, спільно з місцевою владою ми будемо приймати рішення про локальні обмеження. І очевидно, що маршрути там будуть змінюватися або зупинятися, заборонятися. Щоб не експортувати або перевозити вірус по всій країні. Це і є модель адаптивного карантину", — зазначив Шмигаль.

Аеропорти поки залишаються без пасажирів. За словами Шмигаля, Україна веде переговори з іншими країнами про відновлення авіасполучення, однак поки найближча дата — не раніше середини червня.

"Щодо роботи аеропортів і запуску рейсових авіаперевезень, до цього питання ми повернемося очевидно після 15 червня, коли авіаперевізники отримають можливість вилітати і кудись летіти, бо поки що аеропорти наших країн-партнерів закриті. Ми ведемо діалог з авіаперевізниками і поки є загальна позиція — що раніше 15 червня немає сенсу відкривати роботу аеропортів і запускати рейсові перельоти. Нерегулярні авіаперевезення працюють, на сьогоднішній день є", — сказав прем'єр-міністр.

Простий текст

 • Не дозволено жодних HTML теґів.
 • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
 • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.