Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Один народний депутат з Харкова підписав звернення до Конституційного суду через "карантин вихідного дня"

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
48 нардепів пішли до Конституційного суду, щоб скасувати деякі обмеження локдауна "вихідного дня".

Нардепи виступають проти заборони діяльності деяких об'єктів і відмови в плановій госпіталізації.

23 листопада до Конституційного суду надійшло конституційне подання від 48 депутатів Верховної Ради про відповідність конституційності деяких положень постанови Кабміну про встановлення карантину. Про це йдеться на сайті суду.

"Автори клопотання вважають, що окремі положення зазначеної постанови не відповідають ряду норм Основного Закону України, а також відзначають, що порушені у конституційному поданні питання мають особливе суспільне і економічне значення, оскільки стосуються, в тому числі і життя, і здоров'я громадян", — уточнили в Конституційному суді.

Судячи з тексту документа, подання в суді представлятиме нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубинський. Серед тих, хто підписав це подання, — один народний депутат із Харкова. Це Вікторія Кінзбурська ( "Слуга народу").

Скрин: Документ
Скрін: Документ

За словами нардепа Ольги Совгирі, подання, подане до Конституційного суду, не оскаржує введення карантину в цілому. Зараз Суд вирішує питання про відкриття конституційного провадження.

"До Конституційного суду надійшло подання народних депутатів, в якому оскаржено окремі положення постанови Кабінету міністрів України, яким введено так званий "карантин вихідного дня", який передбачає ряд обмежень для діяльності суб'єктів господарювання у суботу та неділю. Також оскаржені положення постанови, якими передбачається заборона проведення закладами охорони здоров'я планових заходів щодо госпіталізації, крім тих, які передбачені цією постановою", — пояснила вона в Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У локдаун "вихідного дня" в Харківській області оштрафували майже 90 порушників

Нагадаємо, "карантин вихідного дня" в Україні введено з 14 по 30 листопада. У будні дні діють обмеження, введені для "помаранчевої" зони карантину.

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.