Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

НСЗУ досі не підписала договір з залізничними лікарнями Харкова

Залізничні лікарні і госпіталь ветеранів війни не можуть приймати пацієнтів з коронавірусом.

Точну дату початку прийому пацієнтів залізничними лікарнями і госпіталем ветеранів війни не називають. Процес відкриття затягується через "організаційні питання" — механізм фінансування та тендерні процедури.

Залізничні лікарні повинні підписати договори з Національною службою здоров'я України, щоб їх почали фінансувати. Однак процес затягується, оскільки лікарні — не в підпорядкуванні Міністерства охорони здоров'я. Про це повідомив KHARKIV Today заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Тарас Пастух.

Процес зупинило організаційне питання

"Ще не підписані договори з Національною службою здоров'я України. Питання в даний момент вирішується на рівні міністрів — міністра охорони здоров'я і міністра інфраструктури. Щоб відкрити дані лікарні, вони повинні бути забезпечені засобами захисту, кисневими точками. З огляду на те, що вони є закладами "Укрзалізниці", з місцевих бюджетів без порушення бюджетного кодексу ми їх профінансувати не можемо. Це організаційне питання, яке зараз частково зупинило цей процес, — пояснив Пастух. — Наскільки мені відомо станом на сьогодні причини усунені після розмови двох міністрів між собою. Ми розраховуємо, що в понеділок-вівторок буде підписаний договір".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під покровом карантину. Як в Харкові збираються обійти локдаун

Частина кисневих концентраторів, які закупила область (370 штук, 30 ще надійдуть), віддадуть у тимчасове користування, зокрема і залізничним лікарням. Однак концентраторів буде недостатньо, потрібно провести хоча б 20 кисневих точок. Фінансовий ресурс є, але область не може зараз виділяти на це гроші —залізничні лікарні підкоряються Мінінфраструктури.

"Це не обласні, не міські заклади. Тому з обласного бюджету ми не можемо їх профінансувати. Є певні труднощі. Я не можу сказати — Мінінфраструктури, МОЗ або НСЗУ (прим. — хто фінансуватиме). Зараз шукаємо той спосіб, який може дозволити в законодавстві знайти можливість реалізувати це рішення. Тому що фінансовий ресурс на сьогодні у нас є. Зараз прийнято постанову Кабінету міністрів, яка виділяє для Харківської області ще близько 90 мільйонів. У нас є ресурс для проведення кисню, закупівлі концентраторів. Але механізму передачі грошей акціонерному товариству поки немає", — сказав заступник голови Харківської обласної державної адміністрації.

Якщо договір з Національною службою здоров'я України буде підписаний, залізничні лікарні зможуть почати прийом пацієнтів з коронавірусом наступного дня, але це буде обмежена кількість пацієнтів: в палатах інтенсивної терапії — 10-15 чоловік, в звичайних палатах — від 60 до 80 осіб. 

Кисневі концентратори

Харківська область отримала 250 кисневих концентраторів, розрахованих на дві людини і 120 — на одну, ще 30 мають надійти наступного тижня. Їх розподілять між лікарнями області та районів. Скільки дістанеться залізничним, поки невідомо. Заступник голови Харківської ОДА зараз проводить моніторинг лікарень, щоб зрозуміти, кому і які концентратори потрібні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У місті Харківської області шукають кисневу бочку через соцмережі

"Це пов'язано з постачанням, літак може завантажити обмежену кількість. З тих регіонів, які зараз отримали, у Харківській області найбільше. За потреби будемо розподіляти. Не можу зараз сказати по кожній лікарні. Я зараз об'їжджаю кожну районну лікарню, заходжу в кожне ковідне відділення, кожну палату. І на власні очі переконуюся, де потрібна точка, де потрібен концентратор на одного пацієнта, де на двох. За результатами цього об'їзду за вчора-позавчора — це шість лікарень. Думаю, що найближчим часом — до подільника, вівторка я завершу це питання, всі 11 лікарень районних. Після того, в понеділок-вівторок, ми зможемо видати концентратори на райони і в наші обласні заклади", — сказав Пастух.

Госпіталь ветеранів війни

Тиждень тому Харківський обласний госпіталь ветеранів війни включили до переліку опорних лікарень для пацієнтів з коронавірусом. Однак про старт прийому пацієнтів мова поки не йде. Заступник голови Харківської ОДА пояснює: почати роботи по включенню госпіталю до списку опорних не можна було. Крім того, зараз підрядники зайняті на інших об'єктах. Ще одна причина тривалого процесу облаштування госпіталю — відсутність грошей, область їх може виділити, але потрібна сесія.

"Госпіталь теж отримає частину кисневих концентраторів. Після того, коли там буде встановлена ​​ємність, будуть розширені теж кисневі точки. Паралельно зараз, як тільки звільняться підрядники на одному з об'єктів (сьогодні одночасно йде робота у 10-12 лікарнях по проведенню внутрішнього розведення кисню), вони зможуть приступити до розведення кисню в госпіталі ветеранів. Зараз не стоїть питання, що потрібно за один день відкрити тисячу ліжок. Потрібно робити так, щоб ми не поклали завтра-післязавтра туди людей, а потім тих людей переміщали з палати до палати, потрібно кисень забезпечити. Це процес не одного дня. Почати роботу наперед ми також не можемо, тому що є поняття "тендерне законодавство". З того моменту, як госпіталь включили, ми можемо починати процедуру спрощених закупівель. Потрібно розуміти, що це — бюджетна організація. У них грошей для розведення кисню, закупівлі концентраторів не було. Щоб ці гроші з'явилися, потрібно провести сесію", — пояснив Пастух.

Депутати повинні зібратися на сесію

Щоб виділити гроші на кисень для лікарень Харківської області, потрібно скликати позачергову сесію обласної ради. Але для цього спочатку повинна Верховна Рада прийняти постанову Кабміну про додаткові кошти на боротьбу з коронавірусом. Якщо наступного тижня вона буде прийнята, сесія відповідно пройде наступного тижня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З початку пандемії коронавірус в Харківській області підтвердили майже у 700 медпрацівників

"Сесія, я сподіваюся, буде організована буквально через день-два після того, як ми зможемо зробити подання і пропозиції про розподіл коштів. Ми зможемо це зробити після того, як бюджетний комітет Верховної Ради погодить ту постанову уряду, яку було в середу прийнято — щодо додаткових коштів. На цій сесії ми зможемо прийняти рішення і про виділення коштів для наших закладів на кисень, рішення, яке дозволить концентратори переміщати з однієї лікарні до іншої. Ми розраховуємо, що сесія пройде наступного тижня. Якщо сьогодні, завтра, в понеділок бюджетний комітет погодить постанову, то відповідно ми відразу зможемо скликати сесію", — підсумував Пастух.

Як писав KHARKIV Today, раніше в Харківській ОДА повідомляли, що затримка з відкриттям залізничних лікарень відбувається з технічних причин

Як писав KHARKIV Today, 2 листопада лікарні повинні були підписати договори з Національною службою здоров'я України і почати отримувати кошти, проте в системі стався збій через велике навантаження. Після цього договори обіцяли укласти 3 листопада.

Всього в залізничних лікарнях Харкова обіцяли розгорнути 600 ліжок. Відкрити лікарні хотіли ще в 20-х числах жовтня.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.