Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

17 січня, 2021 - 15:32

"Не можете бити перехожих": харків'яни протестують проти охоронців саду Шевченка

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Після побиття громадянина Ізраїлю, який живе в Харкові, до саду Шевченка вийшли з акцією протесту.

У місцевої влади просять розірвати контракт з фірмою "Антирейдер ГО "Ветеран", співробітники якої б'ють відвідувачів у саду Шевченка.

17 січня більше тридцяти харків'ян прийшли до саду Шевченка на акцію протесту "Охороні — скасування". Учасники тримають в руках плакати "Ви шо?", "Новий мер — старі порядки", "Терехов, бидло охороняє парк", "Ні свавіллю охоронців". До них приєдналися десятки людей, які гуляли парком, частина виступила проти охорони, частина — на підтримку.

Протестувальники заявили, що охорона повинна забезпечувати громадський порядок, а не нападати на жителів міста, як це неодноразово робить "Антирейдер". Останній потерпілий Борис розповів свою історію. Те, що сталося, він читав з листка. Жінка з натовпу стала обурюватися і вимагати від нього говорити своїми словами.

"Ця контора (прим. — охоронне агентство "Антирейдер ГО "Ветеран") вирішила, що парк їх власність. На мене напали бики в цьому парку, тому що вони думають, що вони тут — все. Ви повинні викликати поліцію, щоб вони розбиралися. Не треба чіпати нормальних спокійних людей. Так, я спустився до фонтану. Але я вибачився, нікуди не втік. Не зобов'язаний показувати документи. Охоронець дав команду схопити мене і потягти. Я не очікував такого нахабства. Моє життя і здоров'я врятувало тільки те, що я кричав і просив припинити це свавілля. Ви не можете бити і тягати перехожих в свою будку!", — заявив потерпілий Борис.

Однак противники протесту стали кричати, що акція — провокація, і вимагати показати докази нападу на чоловіка охоронців.

"Покажи побої! Яка експертиза? Він пішов своїми ногами."Швидка" була викликана, медики сказали, він неадекватний. Я українка і харків'янка. Закликаю, це все — фейк. Охорона нормальна. Вони подумали, що він наркоман", — підкреслила пенсіонерка , яка відмовилася називати своє ім'я.

Як пояснив Борис, тоді він забрався до фонтану, щоб зробити фото, оскільки не бачив таблички про заборону. Коли до нього підійшла охорона і заявила, що цього робити не можна, готовий був заплатити штраф.

"Я заліз до фонтану. Кажуть, є голова на плечах, жити набридло? Я йшов до метро, ​​мене затримали. Четверо охоронців мене після команди начальника зміни били по дорозі, я кричав:" Викликайте поліцію, знімайте на відео". Вважаю, вони повинні мене затримати до приїзду поліції, я б заплатив штраф. Якщо є відео, пишіть мені, не треба мовчати. ​​Байдужість вбиває не гірше кулі", — сказав Борис.

Сторони акції стали сваритися і кричати, поліція закликала дотримуватись соціальної дистанції і відійти на п'ять кроків назад. Відзначимо, що більшість противників акції протесту відмовилися представлятися, але запевняли: охоронці саду Шевченка ніколи нікого не били.

"Думаю, що вони — проплачені. Тут матусі, бабусі. Жодного разу тут нікого не побили. Йшов гурт студентів сюди бухати, охорона їх попросила не розпивати алкогольні напої", — пояснила відвідувачка саду Шевченка Карина.

Учасники не дійшли згоди і єдиної думки. Частина відвідувачів саду Шевченка стала викрикувати "Охороні — скасування", інша — "Провокація".

Нагадаємо, як раніше повідомив потерпілий — громадянин Ізраїлю Борис, який живе в Харкові, — наприкінці грудня він вирішив сфотографувати замерзлий струмінь води нового харківського фонтану. Щоб отримати хороший ракурс, спустився до фонтану (сліди інших людей там вже були, тому подумав, що можна це зробити). Після цього до нього підбігли охоронці саду Шевченка, затягли до кімнати охорони і стали бити.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.