Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Наполовину відкриті: в Харкові не всі музеї і кафе вийшли з карантину

Літнім майданчикам завадила погода, музеям — нові умови роботи.

Музеям дозволили працювати ще на початку травня, але більшість з них до цього часу закриті, як і багато літніх майданчиків ресторанів. Виною тому — умови адаптивного карантину, які складно дотримуватися.

Минуло два тижні з тих пір, як Кабмін дозволив вийти з карантину музеям, бібліотекам, літнім майданчикам ресторанів і салонам краси. Тим не менше, більшість харківських музеїв тільки зараз готуються відновити роботу. KHARKIV Today дізнався, що заважає храмам культури відкрити двері для відвідувачів.

Співробітники в групі ризику

Однією з перших в Харкові відновила роботу Муніципальна галерея. З 23 травня вона працює за звичним графіком — з 11 до 19 години. А з нового і незвичного — правила відвідування. На підвіконні біля входу стоїть антисептик, яким при бажанні можуть скористатися гості, які повинні бути в масках. В галерею пускають не більш ніж шість чоловік одночасно.

Можна сходити на екскурсію і до Літератуного  музею, правда, всередину пускають тільки по дві людини, тому що зали в музеї маленькі, а коридори — вузькі. Зате можна провести час у дворі Літмузею.

"У нас відкритий сад, де одночасно можуть перебувати 50 осіб. Звичайно, ми не виставляємо там оригінальні експонати музею, зараз там проходить виставка портретів українських письменників. З 10 червня ми почнемо проводити масові заходи, готуємо різні активності", — розповіла KHARKIV Today заступниця директора музею Тетяна Пилипчук.

Усередині музею співробітники проводять навіть екскурсії, але тільки для груп до 5 чоловік і за індивідуальним замовленням. Харківський Літмузей знаменитий своєю вуличною бібліотекою, але тепер вона закрита на невизначений час: книги можна продезінфікувати спиртовим розчином, а тому вирішено було їх прибрати з вулиці до кращих часів. Лавочки, які стояли біля вуличних книжкових шаф, перенесли в сад, щоб відвідувачі могли відпочити на них після екскурсій.

музей
Історичний музей поки закритий. Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

Харківський художній музей тільки готується відкрити свої двері для шанувальників живопису. Перший робочий день запланований на 3 червня.

"Буде обмежений прийом відвідувачів, не більше як вісім чоловік одночасно, тому що у нас в залах, як правило, знаходиться по два співробітника, і разом їх буде десять. Раніше не відкривалися через те, що багато наших співробітників знаходяться в групі ризику із -за віку", — повідомила KHARKIV Today директор музею Валентина Мизгіна.

Музей працюватиме за скороченим графіком. Якщо до карантину вихід: 9 :00 до 18.30. Підрозділ в Пархомівці також починає роботу з 3 червня, але за іншим графіком: з 9 ранку до 5 години дня. Увечері відвідувачі бувають тут рідко, оскільки їм треба ще доїхати з Харкова та інших міст.

Поки що закритий і Історичний музей — з тієї ж причини, по якій не приймав відвідувачів художній: тут працює дуже багато співробітників старше 60 років, які перебувають у групі ризику. Є й інші причини, за якими вийти з карантину музей поки не може.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безкультурний Харків: коли артистам і музикантам дозволять повернутися на сцену?

"Музейні приміщення мають особливий температурно-вологий режим, їх не можна вільно провітрювати, тому що протяг шкодить музейним предметам, приміщення не можна кварцювати або дезінфікувати ультрафіолетом або розпиленням речовин, — розповіли KHARKIV Today в музеї.

Ігнорувати вимоги МОЗ в музеї не можуть, оскільки це поставить під загрозу здоров'я співробітників і відвідувачів, а поліція може оштрафувати керівництво за порушення правил.

Крім цих причин, музеям поки що просто невигідно виходити з карантину. Більшу частину коштів їм приносять масові екскурсії, в тому числі і шкільні, які зараз заборонені. Купівля масок і антисептиків, навпаки, тягне за собою витрати, що не були заплановані в бюджеті.

Ресторанам заважає погода

Кафе і ресторанам, як і музеям, теж дозволили працювати з 11 червня. До останнього дня ресторатори не розуміли, за якими правилами тепер жити. У постанові Кабміну заборонявся багаторазовий посуд і відкритий для відвідувачів туалет, але буквально за кілька годин до відкриття МОЗ опублікував розпорядження головного санітарного лікаря, де звичайні тарілки і туалети дозволялися.

У перший тиждень відновленої роботи харків'яни зачастили до кафе. але потім задоволення від кави і пива на літніх майданчиках зіпсували дощі.

"Люди є, але не так багато, як нам хотілося б. У перші два дні був наплив, всі скучили, зараз стало менше. Це залежить від погоди: якщо дощу немає, то люди приходять, ось сьогодні приходили на обід. Правила карантину всі дотримуємося: всередину пускаємо тільки в туалет, посуд вирішили залишити одноразовий, —  говорить арт-директор пабу "Стіна" Михайло Кабанов.

кафе
На літніх майданчиках небагато відвідувачів  через прохолодну погоду. Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

Багато закладів через прохолодну погоду так і не відкрили свої літні майданчики. Більшість рестораторів з нетерпінням чекають 10 червня, коли, за попередньою інформацією, уряд дозволить повноцінну роботу всередині приміщень.

Чекають, коли ресторани запрацюють на повну силу, і таксисти. З початку карантину вони підраховують збитки.
"Коли на початку травня обмеження частково зняли, пішли замовлення, але з тих пір, як працює метро, ​​вони знову дуже сильно впали, навіть більше, ніж в перші тижні карантину. Тоді на один виклик доводилося три машини, зараз — ще більше",— розповів KHARKIV Today голова Харківського обласного відділення профспілки таксистів України Сергій Старцев.

За його прогнозами, ринок таксі зможе відновити докарантинний обсяг не раніше, ніж через два місяці — якщо, звичайно, Харків повернеться до звичного життя і всі підприємства, заклади та офіси відновлять повноцінну роботу.

Автор:Олена Павленко

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.