Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

10 грудня, 2020 - 22:30

Харків'ян запрошують до Історичного музею на нову виставку

Фото: Харьковский исторический музей 
В експозиції — полотна художника Миколи Самокиша і зброя з його особистої колекції.

Микола Самокиш був видатним баталістом і викладав художникам в Харкові.  

Вперше в історії музею виставку відкрили в режимі онлайн. Експозиція присвячена ювілею видатного баталіста, майстра анімалістичного жанру і графіки Миколи Самокиша. Про це повідомили в Харківському історичному музеї.

"Музей зберігає дуже хорошу колекцію — понад 100 предметів, пов'язаних з ім'ям Миколи Самокиша. Це картини, графіка, зброя з його особистої колекції і так далі", — розповів директор музею Володимир Цигульов.

Фото: Харьковский исторический музей
Фото: Харківський історичний музей

Для експозиції в музеї ретельно відбирали роботи художника і предмети з його колекції, щоб краще проілюструвати його біографію і творчу діяльність. Серед них — картина "Бій Богуна з Чарнецьким під Монастирищем в 1653 році".

"Ця картина — приклад майстерності Самокиша. Вражає, наскільки динамічно та реалістично була зображена батальна сцена на картині таких габаритів", — пояснила науковий співробітник музею Юлія Стадник.

Фото: Харьковский исторический музей
Фото: Харківський історичний музей

Художник працював і викладав в Харкові, на виставці також є предмети, що відображають цей період його життя.

"Самокиш починає приїжджати до Харкова з 1928 року. З 1936 по 1941 роки викладає в Харківському художньому інституті. З цього періоду в нашій колекції збереглося дві фотографії: це Микола Самокиш в батальній майстерні Художнього інституту зі своїми студентами", — уточнила Юлія Стадник.

Першими учнями Самокиша в Харкові були 11 художників. Їх вражав підхід вчителя до навчання, оскільки з перших днів роботи майстерні купили багато реквізиту. Це цілий арсенал зброї, шинелі, будьонівки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Непотрібний шедевр. Чому чиновники Харкова не хочуть реставрувати розпис Самокиша

У колекції музею також є частина особистої колекції Самокиша, яка ймовірно використовувалася як реквізит: зброя XVI-XIX століть, оригінальні предмети того часу.

Виставку розмістили на третьому поверсі музею. Історичний музей працює з вівторка по неділю з 09:30 до 17:00. Вхід — в масках. Вартість квитка для дорослих — 10 гривень, для дітей, учнів, студентів — 8 гривень.

Нагадаємо, Микола Самокиш народився в 1860 році і помер в 1944 році. У 2020 році виповнилося 160 років від дня народження художника.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.