Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

13 січня, 2021 - 08:15

Мобільні бригади в Харківській області більше не виїжджають до пацієнтів з COVID-19

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Щоб здати тест на коронавірус безкоштовно, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря.

У зв'язку з цим зменшилася кількість тестувань.

Мобільні бригади, які виїжджають додому до пацієнтів для забору біоматеріалу, щоб проводити дослідження на коронавірус, більше не працюють. Про це повідомив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Тарас Пастух. "В середньому за вихідні кількість тестів зменшувалася, оскільки ви знаєте, що на сьогоднішній день не працюють мобільні бригади, які працювали в минулому році. Національна служба здоров'я України перестала укладати контракт з 1 січня 20221 року на такі мобільні команди. Сьогодні, щоб отримати можливість здати безкоштовний тест, люди повинні звертатися безпосередньо до своїх сімейних лікарів. Очевидно, що під час вихідних днів менше було прийомів, тому кількість тестувань зменшилася", — розповів чиновник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області прогнозують збільшення хворих коронавірусом

За його словами, в будні дні в Харківській області проводять від 1700 до 2100 тестувань. Директор Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я України Вікторія Мілютіна пояснила KHARKIV Today, що мобільні бригади більше не їздять до тих, у кого є підозра на коронавірус, на території всієї України. Відповідний наказ видало Міністерство охорони здоров'я. "Взяття мазків на ПЛР-тестування тепер входить в обов'язки первинки. Вона буде виконувати цю функцію", — уточнила Вікторія Мілютіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головлікар однієї з харківських лікарень впав у кому після коронавірусу

Як писав KHARKIV Today, в листопаді з'явилася інформація про те, що мобільним бригадам дали вказівку не виїжджати до пацієнтів для проведення дослідження на коронавірус. Однак в Харківській ОДА її спростували. Статистика тоді також зменшувалася. Нагадаємо, станом на 12 січня в Харківській області зареєстровано 72 941 випадки коронавірусу, за добу — 275 нових. До цього неодноразово фіксували незначне кількість нових випадків — 58-96.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.