Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Як викликати мобільну бригаду для вакцинації у Харківській області

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today 
Заплановано організувати роботу мобільних бригад, які їздитимуть селами.

Можна зробити щеплення на роботі або вдома.

Вакцинуватися проти COVID-19 можуть усі охочі українці, іноземці та люди без громадянства, які легально перебувають у країні, старше 18 років, а також діти віком від 12 років. Є можливість вакцинуватися у пунктах щеплення, центрах масової вакцинації або за допомогою мобільних бригад. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

Мобільні бригади працюють там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплення утруднений або неможливий. Також вони вакцинують тих, хто за станом здоров'я не може самостійно пересуватися, організовані колективи з більш ніж 100 охочими вакцинуватися та окремі професійні групи, таких як медиків, освітян, соцпрацівників чи військових, працівників структур державної безпеки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Школам рекомендують йти на "дистанційку". Кого стосується

Викликати мобільну бригаду додому можуть ті, хто не ходить чи їхні близькі люди. Для цього потрібно залишити заявку на приїзд мобільної бригади додому за телефоном контакт-центру Міністерства охорони здоров'я 0 800 60 20 19 або через сімейного лікаря. Заявку обіцяють зареєструвати та, коли складуть графік виїздів мобільних бригад, зателефонують і повідомлять дату і час її приїзду.

Регіональні координатори вакцинації складають графіки виїздів мобільних бригад так, щоб за один виїзд вони могли вакцинувати кілька маломобільних людей. Тому комусь, можливо, доведеться почекати кілька тижнів, коли збереться достатня кількість охочих вакцинуватися вдома у цьому районі чи населеному пункті.

На щеплення мобільною бригадою можна записати робітничий колектив. Співробітникам сфери охорони здоров'я, освіти, соціальної сфери, військовим, співробітникам держорганів влади або структур безпеки пропонують звернутися до роботодавця, щоб він сконтактував із регіональним координатором і охочих вакцинували за місцем роботи. Або можна зателефонувати на гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я, де зорієнтують, до кого можна звернутись у конкретному регіоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Омікрон" по-харківськи. Хворіють на ковід частіше, але вмирають рідше

Тим, хто працює в іншій сфері, спочатку слід визначити відповідального за підготовку та організацію процесу вакцинації, який складе поіменні списки охочих вакцинуватися. Таких людей має бути не менше 100. Потім можна залишити заявку на виїзд мобільної бригади з імунізації у контакт-центрі Міністерства охорони здоров'я за номером 0800602019.

Коли підійде час вакцинації колективу, відповідальний зателефонує та повідомить всю необхідну інформацію для підготовки та проведення щеплень.

Мобільну бригаду з вакцинації можна викликати ув громади, де немає пунктів або центрів вакцинації проти COVID-19, а також у ті, де відсоток охоплення щепленням серед людей старше 60 нижче 30%. Для цього потрібно зібрати список охочих вакцинуватися і подати відповідну заявку до обласного департаменту охорони здоров'я (61022 Харків, Площа Свободи, 5, Держпром, 9 під'їзд, 5 поверх, електронна пошта — [email protected], телефон: (057) 705 -10-85.

Ті передадуть заявку регіональним координаторам з вакцинації. Координатори сконтактують із представниками громади, щоб домовитися, коли і у якому форматі відбуватиметься вакцинація жителів. Можна запросити всіх охочих щепитися до сільради чи школи. Якщо у громаді багато літніх людей, яким вже важко пересуватися, мобільна бригада їздитиме від дверей до дверей і вакцинуватиме їх вдома.

Міністерство охорони здоров'я планує організувати роботу близько 800 мобільних бригад, які їздитимуть селами, щоб у місцевих жителів був доступ до щеплень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Частину пунктів вакцинації у Харкові закрили

Для вакцинації деяких маломобільних людей з дотриманням усіх правил безпеки можна використовувати лише вакцини у однодозних флаконах. В Україні така вакцина — китайський CoronaVac від Sinovac Biotech. Це інактивована вакцина. Також цю вакцину можна використовувати для бустерної дози.

Якщо мобільні бригади щеплюють групу людей, наприклад у будинку для літніх людей або організовані колективи, то вони можуть використовувати будь-яку вакцину проти коронавірусу.

Нагадаємо, упродовж доби захворіли на коронавірус  понад 1500 жителів Харківської області. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.