Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кисневі концентратори для лікарень Харкова не пропускають на митниці

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Громадська організація поскаржилася на завищену вартість обладнання.

У Харківській ОДА вважають, що 461 концентратор, що приїде до Харкова, закриє на найближчий час потребу в кисні для хворих коронавірусом.

Харківська ОДА закупила 370 кисневих концентраторів. На двох пацієнтів розраховані 250 з них, на одного пацієнта — 120. Техніку передали до лікарень міста і області, де приймають хворих коронавірусом. Найближчим часом чекають ще 30 концентраторів і сподіваються, що ще 461 отримає місто. Про це повідомив заступник голови Харківської ОДА Тарас Пастух.

"Станом на сьогодні ми володіємо інформацією про те, що укладений контракт міськрадою на 461 концентратор, вони закуплені через медичні установи, які визначені для надання допомоги хворим коронавірусом. Вони зараз проходили розмитнення, але щодо цих концентраторів надійшла скарга від однієї громадської організації, яка там побачила певне порушення митного законодавства. Наскільки я розумію, розмитнення зараз зупинилося і проводиться перевірка щодо цієї заяви", — розповів чиновник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поки голова МОЗ на лікарняному, залізничні лікарні в Харкові не почнуть приймати хворих COVID-19

Він додав — це обладнання допоможе зробити потребу в кисні менш критичною.

"Відразу після того, коли питання будуть зняті, я сподіваюся, що машини зможуть прибути до Харкова, і ці концентратори, в першу чергу, призначені для лікувальних установ міста. Так як ви пам'ятаєте, у нас була домовленість з міською владою, що частина цих концентраторів буде передана до залізничних лікарень, оскільки там буде все-таки найбільше пацієнтів з Харкова. Тому, я думаю, що відразу після цього ми можемо сказати, що на найближчий час всі критичні питання з киснем як в місті, так і в області будуть зняті", — пояснив він.

Представник громадської організації "Бюро добрих справ" Олексій Кусов вважає, що кисневі концентратори міські лікарні закупили за завищеною вартістю. Скаргу він відправив, в тому числі, до Державної митної служби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У місті Харківської області шукають кисневу бочку через соцмережі

У прес-службі Київської митниці Держмитслужби KHARKIV Today розповіли, що концентратори заїхали сьогодні і терміни оформлення не порушені. Подробиці пообіцяли повідомити пізніше.

Нагадаємо, на початку листопада "інфекціонка" закупила кисню на місяць, він обійшовся в 2,4 мільйона гривень. Щодня в лікарні  використовують більше шести тонн кисню.

  

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.