Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кількість хворих коронавірусом в Харкові зростає після вихідних, — облздороввідділ

В обласній інфекційній лікарні зайнято 260 ліжок.

У ХОДА спростували інформацію про те, що обласна інфекційна лікарня переповнена, а медиків не вистачає.

Ситуація з лікуванням коронавірусу в Харківській області стабільна. Про це заявив заступник начальника обласного управління охорони здоров'я Геннадій Бондарчук.

"Що стосується перевантаження обласної клінічної лікарні — це суто фейкова інформація. Завжди після вихідних днів є збільшення навантаження на лікарні в зв'язку з тим, що пацієнти в святкові і вихідні дні не вважають за потрібне звертатися до медпрацівників. Завжди в понеділок або після святкових вихідних зростає навантаження як на бригади екстреної допомоги та поліклініки, так і на наші інфекційні лікарні", — заявив чиновник.

Вчора кілька медиків інфекційної лікарні, а також волонтери на умовах анонімності повідомили  KHARKIV Today  інформацію, яка в корені суперечить словам Бондарчука. Кількість хворих збільшилася зовсім не в понеділок — різке зростання припало на суботу, коли до Обласної інфекційної лікарні привезли 60 осіб з підозрою на коронавірус.

У облздоровідділі стверджують, що ситуація нормальна, в лікарнях є резерв ліжок. За даними управління, на стаціонарному лікуванні в Харківській області знаходиться 518 осіб, при цьому в обласній інфекційній лікарні — 260 пацієнтів, 7 дітей лікуються в дитячій "інфекціонці" і ще 86 хворих проходять лікування в диспансері радіаційного захисту.

За словами заступника начальника обласного управління охорони здоров'я, зараз немає ніякої необхідності відкривати додаткові лікарні для прийому хворих коронавірусом, тому що в резерві в трьох установах, які працюють з такими пацієнтами, знаходиться в загальній кількості 100 -150 ліжок. Про надмірно високе навантаження на лікарів, за його словами, теж не йдеться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська область не відповідає критеріям послаблення карантину

"Відповідно до 33-го наказу, який раніше регламентував навантаження на медпрацівників, мова йде про те, що навантаження на одного лікаря реанімаційного відділення — від 6 до 11 ліжок. Інформація про те, що на одного лікаря має бути 6 ліжок, не відповідає дійсності. Дійсно, сьогодні існує деяке навантаження на медпрацівників інфекційної лікарні, але в цьому році в порівнянні з минулим навантаження — приблизно на третину менше", — заявляє Геннадій Бондарчук.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.