Харків'яни збираються пікетувати Офіс президента
Жителі Новобаварського району вийшли на пікет до будівлі Жовтневого районного суду Харкова. Через тиждень збираються нагадати про себе в Києві.
"Не дамо владі робити нас лохами" — з такими розтяжками вийшли на пікет мешканці будинку по вулиці Селянській, 25. Цей гуртожиток знаходиться недалеко від "Коксохіму" в Новобаварському районі Харкова. Люди скаржаться, що не можуть дихати поруч з цим підприємством і його "суміжниками". Один з ініціаторів мітингу Олександр Константинов організував петицію на сайті президента, а тепер збирається їхати до Києва до Офісу президента.
"Головне завдання сьогоднішнього пікету — це збір підписів і широкий розголос для громадськості про те, що є така петиція. Ми збираємо паперовий варіант підписів і будемо їхати до Києва, до Офісу президента і вимагати, щоб їх додали до нашого електронного варіанту петиції. 16 вересня буде акція Save фоп, я теж їду до Києва брати участь", — повідомив Константинов KHARKIV Today.
На плакатах, з якими люди вийшли на пікет, були фотографії підлеглих Кернеса, які приїжджали розібратися в проблемі, але нічого не зробили: першого віце-мера Ігоря Терехова, віце-мера Андрія Руденка та директора КП "Харківське ремонтно-будівельне підприємство" Семена Сироти
За словами Лариси Веселянської, про них всі забули, а жити поруч із заводом неможливо.
"Вийшли, щоб нас почула наша міська влада і щоб вони все-таки звернули увагу на людей, які живуть в безпосередній близькості до цього заводу. Тому що у нас навіть на балконі неможливо білизну повісити: коли її знімаєш, запах прального порошку перебиває запах хімії", — розповіла Лариса.
Олена Михайленко живе в районі заводу Шевченка. Уже багато років її сім'я не може відкривати вікна для провітрювання.
"Неможливо дихати ночами. Просто отруєння людей. Ми всі це відчуваємо і кілька ночей поспіль неможливо було дихати. Завод працює давно, але останнім часом —це просто нестерпно. Ті норми, які існують, перевищуються в 5-7-15 разів. Це підштовхує до думки, що онкозахворювання в нашому районі, в основному, через це. Статистика, яку озвучували, говорить про те, що онкозахворюваннями дихальних шляхів в нашому районі на 30% хворіють частіше, ніж в інших районах. Тому я тут. Я хочу, щоб не тільки моє здоров'я, а здоров'я всіх, хто живе в моєму районі і цьому місті, не піддавалося такій небезпеці, поки хтось заробляє гроші", —каже Олена.
Охочих поїхати до Києва на пікет проти "Коксохіму" запрошують приєднатися. За словами організаторів акції, буде надано автобус.
У Програмі охорони навколишнього середовища Харкова до 2030 року сказано, що "основними забруднювачами атмосферного повітря Харкова є: Харківський плитковий завод,"Харківський коксовий завод" і котельні КП "ХТМ".
Нагадаємо, співробітники Державної екологічної інспекції в Харківській області потрапили на Коксовий завод і взяли проби повітря. Вони зайшли на територію підприємства разом з правоохоронцями, оскільки інакше охорона їх не пускала. На коксовому заводі не знайшли документів, які дозволили б зрозуміти, чи перевищують викиди допустиму норму.
Як писав KHARKIV Today, вранці 31 серпня майже сто харків'ян перекрили проїзд по вулиці Москалівській. Протестуючі вийшли на пікет з вимогою закрити "Коксохім". Після пікету на "Коксохімі" пройшли обшуки.