Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'яни збираються пікетувати Офіс президента

Петиція про закриття "Коксохіму" набрала на сайті президента більше 7000 голосів.

Жителі Новобаварського району вийшли на пікет до будівлі Жовтневого районного суду Харкова. Через тиждень збираються нагадати про себе в Києві.

"Не дамо владі робити нас лохами" — з такими розтяжками вийшли на пікет мешканці будинку по вулиці Селянській, 25. Цей гуртожиток знаходиться недалеко від "Коксохіму" в Новобаварському районі Харкова. Люди скаржаться, що не можуть дихати поруч з цим підприємством і його "суміжниками". Один з ініціаторів мітингу Олександр Константинов організував петицію на сайті президента, а тепер збирається їхати до Києва до Офісу президента.

"Головне завдання сьогоднішнього пікету — це збір підписів і широкий розголос для громадськості про те, що є така петиція. Ми збираємо паперовий варіант підписів і будемо їхати до Києва, до Офісу президента і вимагати, щоб їх додали до нашого електронного варіанту петиції. 16 вересня буде акція Save фоп, я теж їду до Києва брати участь", — повідомив Константинов KHARKIV Today.

На плакатах, з якими люди вийшли на пікет, були фотографії підлеглих Кернеса, які приїжджали розібратися в проблемі, але нічого не зробили: першого віце-мера Ігоря Терехова, віце-мера Андрія Руденка та директора КП "Харківське ремонтно-будівельне підприємство" Семена Сироти

Фото: KHARKIV Today
Фото: KHARKIV Today

За словами Лариси Веселянської, про них всі забули, а жити поруч із заводом неможливо.

"Вийшли, щоб нас почула наша міська влада і щоб вони все-таки звернули увагу на людей, які живуть в безпосередній близькості до цього заводу. Тому що у нас навіть на балконі неможливо білизну повісити: коли її знімаєш, запах прального порошку  перебиває запах хімії", — розповіла Лариса.

Олена Михайленко живе в районі заводу Шевченка. Уже багато років її сім'я не може відкривати вікна для провітрювання.

"Неможливо дихати ночами. Просто отруєння людей. Ми всі це відчуваємо і кілька ночей поспіль неможливо було дихати. Завод працює давно, але останнім часом —це просто нестерпно. Ті норми, які існують, перевищуються в 5-7-15 разів. Це підштовхує до думки, що онкозахворювання в нашому районі, в основному, через це. Статистика, яку озвучували, говорить про те, що онкозахворюваннями дихальних шляхів в нашому районі на 30% хворіють частіше, ніж в інших районах. Тому я тут. Я хочу, щоб не тільки моє здоров'я, а здоров'я всіх, хто живе в моєму районі і цьому місті, не піддавалося такій небезпеці, поки хтось заробляє гроші", —каже Олена.

Охочих поїхати до Києва на пікет проти "Коксохіму" запрошують приєднатися. За словами організаторів акції, буде надано автобус.

У Програмі охорони навколишнього середовища Харкова до 2030 року сказано, що "основними забруднювачами атмосферного повітря Харкова є: Харківський плитковий завод,"Харківський коксовий завод" і котельні КП "ХТМ".

Нагадаємо, співробітники Державної екологічної інспекції в Харківській області потрапили на Коксовий завод і взяли проби повітря. Вони зайшли на територію підприємства разом з правоохоронцями, оскільки інакше охорона їх не пускала. На коксовому заводі  не знайшли документів, які дозволили б зрозуміти, чи перевищують викиди допустиму норму.

Як писав KHARKIV Today, вранці 31 серпня майже сто харків'ян перекрили проїзд по вулиці Москалівській. Протестуючі вийшли на пікет з вимогою закрити "Коксохім". Після пікету на "Коксохімі" пройшли обшуки. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.