Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

19 жовтня, 2020 - 16:20

Харків'ян з COVID-19 почали госпіталізувати до лікарень області

Хворих коронавірусом з обласного центру приймають в медустановах Куп'янська та Дергачів.

Більше десяти харків'ян лікуються в лікарнях, розташованих в області. 

Хворих з Харкова почали госпіталізувати до лікарень за межами міста ще минулого тижня. На вихідних харків'ян з COVID-19 вже не возили до лікарень області. Однак медичні установи в місті переповнені. Про це повідомив голова Харківської ОДА Олексій Кучер.

"З Харкова вже приблизно два дні перевозили, це було ще до вихідних, в четвер-п'ятницю перевозили. Якщо не помиляюся, до Куп'янської і Дергачівської лікарень. У дві лікарні в області вже звозили хворих, це 13 харків'ян, вони вже перебувають саме в обласних лікарнях", — пояснив він.

За словами Кучера, ремонт офтальмологічного корпусу обласної лікарні в Харкові, де планують приймати хворих коронавірусом, завершиться "найближчим часом". До того ж, пацієнтів з COVID-19 зможуть приймати в двох лікарнях на залізничному транспорті.

"Ми чекаємо постанови, якою буде визначено можливість за спрощеною процедурою провести там ремонт. Найближчим часом ми відкриємо, це буде досить швидко. Головне навіть не офтальмологічний корпус, вводяться додаткові дві лікарні залізничні там ми близько 600 ліжок зможемо розгорнути додатково", — уточнив голова Харківської ОДА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кучер розповів про ідею тестувати на коронавірус прямо на площі Свободи

Чиновник підкреслив, в нашому регіоні розгорнули більше трьох тисяч ліжок для хворих коронавірусом.

"У нас 2900 з чимось було, але ми вже доповнили і якщо ще 600, то ми значною мірою випереджаємо найближчі регіони. Є процедура, вже постанова про включення [двох лікарнях на залізничному транспорті — ред.] є, але щоб їм працювати, необхідно ще з НСЗУ [Національної служби здоров'я — ред.] підписати договори. Зараз від залізниці присутній представник, який відповідає за лікувальні установи, і вони обговорюють питання з моїм заступником і представником НСЗУ щодо укладення цих договорів. Після того, як договори будуть укладені, я сподіваюся, що на це піде два-три дні, ми зможемо переміщати всіх хворих COVID-19 до цих лікарень, це значне полегшення", — розповів голова Харківської ОДА.

Нагадаємо, Кучер просить жителів Харкова і області дотримуватись карантину, оскільки хворих коронавірусом більше, ніж ліжок в лікарнях і лікарів.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.