Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська область отримає 100 мільйонів гривень на кисень для хворих коронавірусом

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
У Харківській ОДА побоюються, що обладнання не поставлять до кінця року і тоді гроші доведеться повертати.

За цю суму хочуть провести централізований кисень, закупити концентратори, ємності і кисневі станції.

Кабінет міністрів дає Харківської області приблизно 135 мільйонів гривень на забезпечення хворих коронавірусом киснем. За 37 мільйонів гривень з цих грошей вже закупили 400 кисневих концентраторів і передали їх до лікарень міста і області, де лікують пацієнтів з COVID-19. Про це повідомив заступник голови Харківської ОДА Тарас Пастух.

"Зараз прийнято ще одну постанову Кабміну і буквально день-два Мінфін доведе нам бюджетні розписи і, відповідно, ми готуємо розпорядження голови Харківської ОДА щодо розподілу цих грошей. Вони будуть призначені вже не настільки на закупівлю концентраторів, а на проведення централізованого кисню, покупку ємностей, кисневих станцій як для лікувальних установ Харкова, які підпорядковуються міськраді, так і облраді, а також для лікувальних установ в районах", — пояснив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У місті Харківської області шукають кисневу бочку через соцмережі​​​​​​​

Чиновник побоюється, що до кінця бюджетного року обладнання не зможуть доставити і гроші доведеться повертати до держбюджету. Щоб цього не сталося, уряд попросили внести зміни в документи.

"Для Харківської області було визначено приблизно 37 мільйонів, на даний момент внесені зміни і зараз включено приблизно 135 мільйонів. Тобто, якщо ми забираємо цю суму, 37 мільйонів, то це майже 100 мільйонів — 97, 98 мільйонів ми отримаємо. Сьогодні [ 18 листопада — ред.] ми спілкувалися на селекторній нараді з Міністерством охорони здоров'я, якщо є ємності до трьох кубів, то їх виробники іноді виготовляють на склад і доставити таку ємність можна за 3-4 тижні. Якщо ми говоримо про ємності, як в " інфекціонці" — 8, 10, 11-кубові, їх виготовляють на замовлення, це два-три місяці може тривати. Якщо сьогодні ми укладаємо контракт на таку ємність, через місяць закінчується бюджетний рік і казначейство не пропустить, ці гроші потрібно повертати назад до держбюджету. Сьогодні всі області підняли питання перед Києвом, щоб внести зміни", — розповів Пастух.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖкааааааа: Кучер знову шукає відповідального за медицину

Як писав KHARKIV Today, Харківська ОДА отримала 370 кисневих концентраторів. Їх передали до лікарень міста і області, де приймають хворих коронавірусом. Найближчим часом чекають ще 30 концентраторів і сподіваються, що ще 461 отримає місто. Поки вони не доїхали до Харкова — "застрягли" на митниці. Частина концентраторів збираються передати до залізничних лікарень Харкова, які повинні відкрити для прийому пацієнтів з коронавірусом.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.