Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Карантин вихідного дня" скасували: які обмеження тепер діють в Харкові

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Україна повернулася до загальнодержавного карантину.

В уряді відзвітували про результати "карантину вихідного дня". Незважаючи на позитивний ефект, від нього вирішили відмовитися.

2 грудня на засіданні Кабінету міністрів України скасували "карантин вихідного дня". По всій території України знову діють обмеження для "помаранчевої" зони епідемічної небезпеки.

За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, результати введення "карантину вихідного дня" виявилися позитивним — тільки за один тиждень вдалося зменшити кількість нових випадків коронавірусу на 6 тисяч і зняти навантаження на ліжка в лікарнях, зараз завантаженість становить 27-28 тисяч (з 31 000). Однак така динаміка не стала причиною продовження локдауна у вихідні.

"З середини листопада урядом було запроваджено так званий "карантин вихідного дня". Це була альтернативна модель замість введення в країні локдауна. Це без перебільшення збереження життя сотень українців. Можна констатувати, що ми отримали позитивний ефект. На кінець "карантину вихідного дня", 30 листопада, за попередній тиждень ми отримали на 6 тисяч випадків захворювання менше. Посилені заходи у вихідні дещо стабілізували ситуацію в лікарнях. Спостерігається вирівнювання ситуації з завантаженістю ліжок, яка вже місяць тримається на постійному рівні — 27-28 тисяч зайнятих хворих на COVID ліжок. Це дозволяє нам зняти саме ці обмеження. І у вихідні, і в будні будуть діяти обмеження "помаранчевої" зони на території всієї країни", — сказав Шмигаль.

Також прем'єр-міністр додав, що зараз Кабмін шукає збалансоване рішення щодо посилення карантинних обмежень. Про введення нового карантину повідомлять за тиждень.

Як писав KHARKIV Today, 11 листопада Кабінет міністрів України прийняв рішення про введення загальнодержавного карантину в Україні і "карантину вихідного дня". Карантин у вихідні почав діяти з 14 листопада і тривав до 30 листопада. У вихідні дозволяли працювати тільки продуктовим магазинам, аптекам, пошті, автозаправним станціям.

Нагадаємо, обмеження для "помаранчевої" зони епіднебезпеки передбачають заборону на проведення масових, культурних, спортивних, релігійних заходів за участю понад 20 осіб, роботу кінотеатрів і театрів із заповненою залів понад 50% місць, музеїв, де одна людина не може розташуватися на 20 квадратних метрах. У транспорті дозволено розміщувати пасажирів тільки на місця для сидіння. Проводити дискотеки заборонено, кафе і ресторани не можуть працювати після 22:00 і до 7:00.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.