Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кабмін пропонує скоротити видатки місцевих бюджетів: постраждають вчителі та школярі

Забрати гроші хочуть у школярів і педагогів.

Кабінет міністрів направив до Верховної Ради пропозиції про зміни видаткової частини держбюджету-2020. Серед них — скорочення в повному обсязі витрат на поліпшення соцзахисту педагогів і на створення навчально-практичних центрів ПТУ.

Про це свідчать розрахунки Кабміну по видатковій частині держбюджету. Документ є в розпорядженні "Европейской правды".

Так, уряд пропонує скоротити в повному обсязі субвенції в розмірі 259 мільйонів гривень місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної профтехосвіти. Також передбачено скорочення в повному обсязі субвенції на "Нову українську школу" (в бюджеті на це заклали 1,42 мільярда гривень). Крім цього, заплановане скасування субвенції на поліпшення соцзахисту окремих категорій педагогів, які працюють в школах (в бюджеті передбачали 1,553 мільярда гривень).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як буде жити Харків до 24 квітня: робота транспорту, СТО, хімчисток і заборона на відключення за борги

Ще розрахунки по видатковій частині свідчать про плани скоротити в повному обсязі субвенції на програму "Здібна школа для кращих результатів". У бюджеті передбачали 1,5 мільярда гривень на будівництво, реконструкцію і капремонт шкіл.

Уряд пропонує розглянути варіант перенаправити витрати на Держфонд регіонального розвитку — 7,5 мільярда гривень, на запобігання і протидію коронавірусу в регіонах.

Також хочуть скоротити субвенції на розвиток ОТГ і соціально-економічний розвиток окремих територій. Крім того, заплановано скорочення в повному обсязі витрат на Фонд енергоефективності, на нього планували витратити 1,6 мільярда гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін просить не звільняти людей під час карантину, а скороченим обіцяє мізерну субсидію

Тим часом харківський мер звернувся до Кабміну і ВР з проханням дати грошей місцевим бюджетам, оскільки до 30 квітня скасований податок на нежитлову нерухомість, податок із доходів фізичних осіб, адміністративний і туристичний збори.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.