Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Гроші на порятунок пам'ятки архітектури в Харківській області хочуть отримати за програмою "Велике будівництво"

Штабам військових поселень в Чугуєві потрібна реконструкція.

Наприкінці минулого року Харківська обласна рада надала попередню згоду на переведення з державної до спільної власності територіальних громад пам'ятки архітектури державного значення XIX століття.

В одному з корпусів штабів військових поселень у Чугуєві з 2010 року на правах оренди знаходиться Художньо-меморіальний музей Рєпіна. Інші корпуси перебувають в незадовільному стані і потребують реконструкції. Про це повідомив заступник Харківської ОДА Євген Грицьків.

"Об'єкт є досить привабливим — це один з туристичних "магнітів" Харківської області, але для того, щоб там виконати необхідні роботи і розмістити музей, необхідно взяти його повністю на баланс обласної ради. Якщо ці приміщення і далі будуть перебувати в державній власності — вони будуть руйнуватися", — пояснив Євген Грицьків.

За даними заступника директора департаменту культури і туризму ХОДА Олександра Костіна, Художньо-меморіальний музей Рєпіна поданий як туристичний "магніт" до Державного туристичного агентства. Цей об'єкт разом зі штабами військових поселень був включений до основних туристичних маршрутів.

"Також зараз з Міністерством культури і інформаційної політики відпрацьовується питання про можливість включення цього об'єкта до переліку проєкту "Велике будівництво в культурі", який стане частиною загальнонаціональної програми "Велике будівництво". Але тут також зіткнулися з проблемами, оскільки об'єкт знаходиться у державній власності", — уточнив Олександр Костін.

У департаменті культури додали, в перспективі на базі штабів військових поселень потрібно створити музейно-туристичний комплекс. За словами Олександра Костіна, передача об'єкта з державної до комунальної власності забезпечить належне функціонування музею Рєпіна. До штабів військових поселень можна буде перемістити експозицію місцевого краєзнавчого музею. Це приверне увагу інвесторів і збереже пам'ятку архітектури національного значення.

"Ця будівля є дуже перспективним об'єктом для створення не просто класичного музею, а музею європейського типу. За розміром приміщень тут можна дійсно створити центр відпочинку і розваг, інтелектуального розвитку, центр дитячої творчості тощо. Ми можемо стати повноцінним мультикультурним центром. Програмою розвитку ця будівля може зацікавити європейських інвесторів", —погодилася директорка музею Світлана Бучаста.

Профільні департаменти Харківської ОДА готують комплексні документи з відповідними техніко-економічними обґрунтуваннями об'єкта, щоб передати його у власність громад.

Нагадаємо, Художньо-меморіальний музей Рєпіна займає центральний корпус штабів військових поселень в Чугуєві. Картини виставлені в непристосованому для цього приміщенні. Взимку температура не піднімається вище 10-12 градусів тепла, хоча норма — 18 градусів. Там не працює пожежний водопровід і немає примусової вентиляції, без ремонту залишаються фасади, територія не впорядкована.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.