Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Дякуючи університету за спеціалістів": "Фармак" подарував НФаУ нову лекційну аудиторію

Відкриття аудиторії приурочили до Дня фармацевтичного працівника. 

15 вересня в Національному фармацевтичному університеті відкрили лекційну аудиторію кафедри технології фармацевтичних препаратів. Реконструкцію зробили силами й коштом компанії "Фармак". На це знадобилося близько чотирьох місяців.

Повністю біла аудиторія прийняла перших студентів. У ній є проєкційний екран, нові столи та стільці, ізоляційний бокс для проведення експериментів. Зараз в аудиторії проводитимуться лекції, надалі студенти захищатимуть тут свої дипломні роботи. Це приміщення близько 15 років тому "Фармак" уже ремонтував. Цього року вирішив його оновити.

"Все починається звідси - з закладів вищої освіти, де закладається основа, розуміння певних предметів. Національний фармацевтичний університет - один зі стратегічних партнерів, із якими ми працюємо, щоб залучати дійсно найкращих спеціалістів", - підкреслив виконавчий директор компанії "Фармак" Володимир Костюк.

За його словами, "Фармак" і Національний фармацевтичний університет співпрацюють багато років. У компанію приходять працювати випускники НФаУ. Тому вона зобов'язалася сприяти ще більш якісному освітньому процесу з новим обладнанням та комфортними умовами. Аудиторія стала подарунком до Дня фармацевтичного працівника.

"Майже кожен рік ми приїздили, на базі університету святкували День фармацевта. І вони постійно навчали класних випускників, які у нас працюють, у тому числі на деяких керівних посадах. Це історична співпраця, дуже довга. І це друга така реновація аудиторії. Для того, щоб ще швидше розвиватися, нам потрібні кваліфіковані кадри. Відкриття цієї аудиторії - це невеличкий вклад, який ми можемо зробити, дякуючи університету за те, що вони готують таких висококласних спеціалістів. Крім того, ми співпрацюємо з університетом у науковій частині, відкриті до екскурсій на нашу територію, коли дозволяла епідеміологічна ситуація. Ми обговорювали підписання меморандуму з університетом щодо подальшої співпраці. І дійсно дуже тісна йде комунікація між нашою дирекцією з управління персоналом, університетом. Університет розуміє, що він має випускати конкурентних спеціалістів на ринок і це дуже класно", - пояснив Володимир Костюк. 

НФаУ
Алла Котвіцька (ліворуч) та Володимир Костюк (праворуч). Фото: НФаУ

Національний фармацевтичний університет навчає своїх студентів у сучасних аудиторіях. Ректор НФаУ Алла Котвіцька зауважує: такі умови вдається забезпечувати завдяки тісній співпраці університету та фармацевтичних компаній.

"Національний фармацевтичний університет має потужну матеріально-технічну базу. Завдяки співпраці з роботодавцями, потужними фармацевтичними компаніями, наша матеріальна база постійно розвивається. Власне нова сучасна аудиторія, яка сьогодні була відкрита за участі виконавчого директора Володимира Костюка, це є результат соціальної відповідальності й співпраці закладу вищої освіти та фармацевтичної компанії", - наголосила Алла Котвіцька. 

НФаУ

Під час відкриття аудиторії студенти цікавилися, як влаштуватися в компанію "Фармак". Володимир Костюк пояснив: сьогодні вакансії можна знайти і на сайті компанії, і на деяких пошукових порталах, але здобувач повинен мати певні цінності. Перелік таких цінностей розмістили в аудиторії.

"Ми як лідер ринку маємо показувати, що приходячи до нас спеціаліст отримує певні переваги у порівнянні з іншими компаніями. Це прозора заробітна плата, конкурентна, медичне страхування, страхування життя, бонусна програма, мотиваційний пакет, який кожний співробітник отримує. І дуже важливо - ми вказали цінності, які сповідує наша компанія. Це не просто слова. Це дуже важливі речі, якими ми керуємося при нашій роботі. Тому спеціалісти, яки випускаються з Національного фармуніверситету, мають розуміти наші цінності, знати свої цінності, якщо ці цінності збігаються, то ми звичайно будемо бачити цього спеціаліста в наших рядах", - сказав Володимир Костюк. 

Не зважаючи на карантинні умови, в яких опинилася країна, кількість охочих навчатися в НФаУ значно не зменшилася. 15 вересня почав навчання перший курс. Новачків називають "зовсім іншими", новою молоддю, і кажуть, що вони - майбутнє університету.

"Практично завершена вступна кампанія. Цей рік є незвичайним. І більшість закладів вищої освіти мають проблеми з набором абітурієнтів. На щастя, Національний фармацевтичний університет має свого абітурієнта. У нас дещо нижчі цифри щодо кількості вступників порівняно з минулим роком. Але все одно ми, не зважаючи на те, що не маємо практично держзамовлення, маємо свого абітурієнта. Це говорить про попит і взагалі про можливості і затребуваність у фармації. Думаю, що карантинні обмеження – це взагалі ситуація, яка продемонструвала повагу до професії лікаря, фармацевта і необхідність її у суспільстві. Тому ми напередодні нашого професійного свята отримали аудиторію як подарунок, - пояснила Алла Котвіцька. - Взагалі за освітньою програмою "Технології фармацевтичних препаратів" в університеті навчається близько 500 здобувачів вищої освіти. Якщо "Фармація" - це достатньо величезний контингент, то "Технології фармацевтичних препаратів" - це освітня програма, я би сказала, ручної зборки. Це дійсно фахівці, які знають сучасне обладнання, як на ньому працювати, тому будь-яке фармацевтичне виробництво може отримати свого співробітника високої якості". 

Тут намагаються студентів зробити не лише професіоналами, а й соціально відповідальними людьми. Випускники не забувають свій університет. Володимир Костюк два роки тому закінчив НФаУ, отримав ступінь магістра, але контакту з університетом не втрачає. Студентам він дав три повчання.

"Любити те, що ти робиш - це найголовніше. Бути професіоналом, завжди прагнути розвиватися", - підсумував він. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.