Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

19 березня, 2020 - 10:57

Дезінфекція трамваїв, кава to go і самотній вокзал: як Харків живе на карантині

Харьков на карантине. Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Другий день харків'яни живуть в умовах жорсткого карантину.

Карантин триває в Україні вже тиждень. У Харкові карантинні обмеження вводили поступово. Звичний уклад життя найбільше поламало закриття метрополітену. Із 18 березня спорожнів центр, стоять закритими кав'ярні, ресторанчики, "сумує" на самоті вокзал.

11 березня Кабінет міністрів України ввів карантин по всій країні. Наступного дня на карантин пішли всі вузи Харкова, а з 13 березня оголосили карантин у школах і дитсадках. Пізніше роботодавцям порекомендували відправити співробітників на віддалену роботу. 16 березня десять міст оголосили про посилення карантину через коронавірус.

Однак у Харкові вирішили частково ввести карантинні обмеження: закрити ринок "Барабашово", майданчики секонд-хенду, нічні клуби, дискотеки і дитячі кімнати. У Центрах надання адмінпослуг перейшли на роботу за попереднім записом. У лікарнях обмежили відвідування хворих, скасували проведення профілактичних щеплень.

Серйозним кроком стало закриття Харківського метрополітену. Це сталося 17 березня. Наступного дня люди пересіли на наземний транспорт. Незважаючи на розпорядження про допущення до десяти чоловік, в харківський транспорт пускали всіх. За словами віце-мера Євгена Водовозова, обмеження неможливо виконати через брак транспорту. При цьому він закликав людей не панікувати і пообіцяв, що "все владнається".

Із 18 березня в Харкові діє заборона на роботу кафе, ресторанів і торгово-розважальних центрів. Однак місто не послухалося Зеленського і не пішло на повний карантин: ринки продовжували працювати, а харків'яни в більшості проігнорували режим і не надягли маски.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.