Без роботи залишаться 400 чоловік: у Зеленського просять врятувати Харківську медакадемію
Харківську медичну академію післядипломної освіти (ХМАПО) приєднують до медичного університету. Співробітники бояться масового скорочення.
8 лютого розпорядження про реорганізацію ХМАПО підписав прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Для співробітників академії документ був як грім серед ясного неба і вони намагаються не допустити реорганізації.
Зміни чекають всі академії післядипломної освіти в Україні, тільки столична стане університетом. В ХМАПО з таким рішенням не згодні і також хочуть створити свій, медичний університет. Про це KHARKIV Today повідомив виконуючий обов'язки ректора ХМАПО Олександр Сердюк.
"У нас в Україні є всього три академії медичної післядипломної освіти, а в університетах є невеликі факультети або інститути післядипломної освіти. Це три великі академії — київська, запорізька і харківська. Міністерство охорони здоров'я бачить таким чином, що академій більше не буде. Вони заявили, що київську перетворять в університет, а решта хочуть з'єднати з медуніверситетами. Ми коли побачили, що в грудні академія київська звернулася до МОЗ з проханням змінити тип закладу, тоді провели таку роботу у себе. Звернулися до МОЗ, щоб змінили тип академії і перейменували в Харківський слобожанський медичний університет. Чекали відповіді, і раптом з'являється це розпорядження. Ми обурилися, зібрали підписи під зверненнями до Кабінету міністрів, МОЗ, президента, але прямого не було", — розповів він.
За словами в.о. ректора ХМАПО, їх поставили перед фактом реорганізації, в МОЗ слухати контраргументи відмовилися.
"Специфіка додипломної та післядипломної підготовки лікаря різна. У медуніверситеті є інститут післядипломної освіти, вони в рік пропускають всього 1,5 тисячі слухачів, а ми м 20 тисяч. Ніякі аргументи не діють. Не потрібна буде така кількість кафедр медуніверситету, частина дублюється, прийде скорочення. Скоротять чоловік 200, — нарікає Олександр Сердюк. — Це спроба знищити академію", — розповів він.
У ХМАПО просять підтримати петицію президенту Володимиру Зеленському з вимогою зупинити реорганізацію. Щоб її розглянув глава держави, звернення повинно зібрати 25 тисяч підписів за три місяці. Підписати петицію можна за посиланням.
Нагадаємо, після реорганізації всі, хто вчиться в ХМАПО, продовжать навчання в медуніверситеті. Всі витрати, пов'язані з процесом реорганізації, повинен покрити державний бюджет і Міністерство охорони здоров'я.
У ХМАПО працюють близько 140 професорів і 500 наукових співробітників. Наприкінці січня голова Харківської облради приїжджав до ХМАПО, де ректор озвучував пропозицію щодо реорганізації — створити Слобожанський медичний університет, в структурі якого був би коледж, інститут і інтернатура.