Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Бенкет під час чуми. Чому Кернес витрачає мільйони на розваги?

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Харьковский зоопарк. Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
У надзвичайній ситуації комунальні підприємства продовжують витрачати десятки мільйонів гривень на необов'язкові прикраси і ремонт.

Цього року бюджет Харкова втратить приблизно 15% доходів. Так вважає сам Геннадій Кернес і звернувся до уряду з проханням допомогти місту грошима. При цьому сам міський голова не планує відмовлятися від прикраси своїх піар-проектів: парку Горького і зоопарку. На покупку квітів і газонів витрачаються мільйони, на будівництво павільйонів у зоопарку — десятки мільйонів.

Мер просить ще грошей

Геннадій Кернес пише листи. Минулого тижня мер Харкова звернувся до спікера парламенту Дмитра Разумкова і голови Кабміну Дениса Шмигаля із проханням дати грошей. За словами Кернеса, в цей непростий час місто втрачає 15% свого доходу від скасування на два місяці податку на землю і нерухомість (цей період зменшили на місяць. — Прим.), а тому уряд повинен ці втрати компенсувати.

"Призупинення господарської діяльності на території міста призведе до істотних втрат бюджету, перш за все, з податку із доходів фізичних осіб, адміністративних зборів, туристичного збору", — йдеться в листі.

А ще міський голова поскаржився, що довелося витратити 60 мільйонів бюджетних гривень на запобігання коронавірусу. 40 мільйонів видали із резервного фонду, на них купили 20 апаратів ШВЛ, захисні маски і костюми. До цього, на сесії міськради, вирішили витратити ще 20 мільйонів на закупівлю ліків, захисних та дезінфікуючих засобів.

кернес
Мер просить гроші у держави. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

При цьому інші обласні центри витрачають на підготовку до епідемії куди більше Харкова. Наприклад, запорізькаа міськрада проголосувала за те, щоб віділити 100 мільйонів. При цьому апарати ШВЛ там купують дешевше: на 20 апаратів штучної вентиляції легенів і 20 моніторів пацієнта витратили 16 мільйонів гривень, тоді як в Харкові тільки апарати обійшлися в 24 мільйони. Запорізька мерія також купила експрес-тести на коронавірус, безконтактні термометри і реагенти для лабораторій. У місті готові витратити ще 50 мільйонів із резервного фонду в разі потреби.

Одеська міськрада виділила більше 142 мільйонів на боротьбу із коронавірусом. Частина цих грошей піде на доплату медикам, більша частина — на закупівлю апаратури, тест-систем та медикаментів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Кернес заплутав Ярославського

У Львівській міськраді з резервного фонду на боротьбу із коронавірусом виділили 50 мільйонів. За ці гроші купили апаратуру в лікарні. Плюс до цього співробітники лабораторного центру, які роблять аналізи на коронавірус, отримають по 10 тисяч премії. Крім того, за гроші підприємців купили експрес-тести і зараз тестують всіх лікарів, співробітників комунальних підприємств і працівників транспортної сфери.

У Харкові підприємці теж скинулися на боротьбу із коронавірусом на прохання Кернеса і Ярославського. Кернес показав приклад і за свої гроші купив апарат ШВЛ, Ярославський купив експрес-тести, але ніякого масового тестування для людей, які знаходяться в групах ризику, в Харкові немає.

А ще на гроші підприємців Кернес і Ярославський замовили брендовані пакети зі своїми іменами на них, купили макарони, тушонку і ряд інших недорогих продуктів і за допомогою бюджетників і волонтерів розносять їжу пенсіонерам та багатодітним сім'ям.

Медицина і пінгвіни

На сесії міськради 18 березня Геннадій Кернес оголосив 2020-й роком медицини в Харкові.

"Завдання міста — забезпечити харків'янам якісний, орієнтований на людину сервіс при отриманні медичних послуг. А лікарям ми повинні спростити роботу і створити безболісну адаптацію до змін, які принесе друга хвиля медреформи", — заявив тоді міський голова.

Обіцяну систему онлайн-запису на прийом мер все-таки запустив. При цьому боротьбі з коронавірусом це все одно ніяк не допоможе. Тести на коронавірус в місті роблять одиницям. Для цього необхідно мати симптоми вірусної інфекції і недавно побувати за кордоном. Тим, хто за кордоном останній місяць не був, в тестуванні відмовляють — тут вам не Львів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За рік Кернес заробив більше мільйона гривень на посаді мера

У рік медицини десятки мільйонів гривень з міського гаманця витрачаються далеко не на медицину. Наприклад, понад 250 тисяч гривень планує витратити на будівництво комунальне підприємство "Харківський зоологічний парк". Плани закупівель на таку величезну суму були оголошені за один тільки березень. Комунальники продовжували розміщувати тендери на закупівлі на сайті державних закупівель ProZorro вже тоді, коли в світі вирувала пандемія, кордони закривалися, а в Україні була оголошена надзвичайна ситуація.

зоопарк
Скільки апаратів ШВЛ і медичних масок можна купити  замість тендерів зоопарку і парку Горького

3 березня зоопарк оголосив тендер на 30 мільйонів на будівництво зерносховища, через два дні вирішили реконструювати туалет за 6 мільйонів. 16 березня, коли вже було відомо, що в Харкові зупиняється метро і місто йде на карантин, зоопарк оголошує тендер на 90 мільйонів гривень на будівництво павільйону для пінгвінів. 30 березня торги завершилися, виграла фірма "Промтекс", давній підрядник харківських комунальників — вони будували туалет в "Саржиному яру". Термін закінчення проекту — 31 грудня. До цього часу у пінгвінів буде одноповерховий будинок і вольєр з басейном і пляжем, а навколо — скелі з гніздами і сад з горобиною і амбровим деревом.
А буквально днями, 27 березня, зоопарк оголосив тендер на будівництво кормокухні в господарській зоні за 27 мільйонів гривень.

Парк Горького так само щедро витрачає гроші харківських платників податків, оскільки будівництва там немає, суми виходять не такі значні, як в зоопарку, але різних дрібниць набігає на мільйони (див. Інфографіку).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кернес почав передвиборчі перегони. У Харкові розносять пакети із продуктами

В Харківському антикорупційному центрі, який багато років аналізує роботу комунальних підприємств міста, вважають, що Геннадій Кернес поспішає здати зоопарк до осені.

"Вони намагаються встигнути все до місцевих виборів. Кернес буде обиратися на якихось досягненнях. А зоопарк — це вітринний проєкт мера і, ймовірно, з виборами пов'язано те, що його хочуть добудувати швидше", — вважає керівник ХАЦу  Дмитро Булах.

Інфраструктурні проекти — те, на чому Кернес обирався вперше, в 2010-му році. Тоді його "вітриною" став парк Горького, за будівництво якого місто досі не виплатило борг. Цього разу демонстрацією міцного господарювання буде зоопарк. Що ж стосується медицини, зокрема, тестування на коронавірус, яке в Харкові майже не проводиться, то, мабуть, мер вирішив, що раз немає тестів, то немає і проблеми. Коронавірус, на відміну від зоопарку, ніхто не бачить.

 Автор: Олена Павленко

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.