Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

04 грудня, 2020 - 10:36

МОЗ не рекомендуватиме вводити локдаун до кінця грудня

Його введуть в перших числах січня.

До кінця року медична система впорається з хворими коронавірусом. Однак на початку січня чекають пік захворюваності на грип, що збільшить навантаження. У цей період планують локдаун.

Міністерство охорони здоров'я України не буде рекомендувати уряду вводити локдаун до кінця грудня, проте запропонує зробити це в перших числах січня. Жорсткий карантин буде діяти три тижні. Про це заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

З січня в Україні очікують зростання сезонної захворюваності на грип, що дасть навантаження на медичну систему, коли крім пацієнтів з коронавірусом госпіталізації потребуватимуть хворі на грип. Але поки в Міністерстві охорони здоров'я не бачать різкого збільшення захворюваності, тому не будуть наполягати на локдауні в грудні.

"Всі лікарі розуміють, що з кінця січня і початку лютого ми очікуємо пік захворюваності на грип. Це відбувається з року в рік. Це призведе до навантаження на нашу медичну систему. Тому до цього періоду потрібно підійти з мінімально можливими цифрами по захворюваності COVID-19 і госпіталізованими. Зараз ми, як Міністерство охорони здоров'я,  не будемо рекомендувати вводити жорсткий карантин до кінця грудня, адже бачимо стабільний приріст нових випадків коронавірусної хвороби без різких стрибків. Ми можемо стверджувати, що наша медична система повністю витримає те навантаження, яке зараз на неї є в зв'язку з COVID-19. Важко, наші лікарі працюють в цілодобовому режимі. Але розуміючи всі інші проблеми в суспільстві, ми можемо говорити, що ми точно витримаємо до кінця грудня", — сказав Степанов.

Однак жорсткий карантин вводити будуть. Він припаде на перші числа січня. Міністерство охорони здоров'я наголошує на необхідності тритижневого локдауна.

"У зв'язку з тим, що рівень захворюваності та госпіталізації все одно залишається на досить високому рівні, ми бачимо необхідність збити цю хвилю поширення COVID і довести її до мінімально можливих цифр. Спираючись на медичні та протиепідемічні показники, ми пропонуємо і будемо пропонувати це уряду, скажімо так, плановий жорсткий карантин з максимальними обмеженнями, починаючи з перших чисел січня. Тривалість такого карантину для того, щоб досягти максимального ефекту, повинна бути протягом трьох тижнів", — пояснив міністр охорони здоров'я.

Степанов очікує, що локдаун допоможе підготувати медичну систему до сезонного стрибка захворюваності на грип. Показники "карантину вихідного дня" міністр називає позитивними, оскільки він "збив хвилю ураганного поширення коронавірусної хвороби".

Як писав KHARKIV Today, 2 грудня на засіданні Кабінету міністрів України скасували "карантин вихідного дня". По всій території України знову почали діяти обмеження для "помаранчевої" зони епідемічної небезпеки.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.