Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Локдаун проігнорували. Як в Харкові працює транспорт і магазини?

Иллюстративное фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Перший робочий день у "червоній" зоні: тролейбуси забиті.

Карантин у Харкові проходить непомітно. Незважаючи на "червону" зону, працівники транспорту і торгівлі знаходять способи обійти заборони.

За правилами "червоної" карантинної зони, непродовольчі магазини, ринки і ресторани в місті повинні бути закриті, а транспорт — працювати із завантаженням 50%. Таке рішення чиновники прийняли в п'ятницю на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій. Суворість заборонних заходів харківського карантину нівелюється їх масовим невиконанням.

Тролейбуси забиті

Напередодні першого карантинного робочого дня харків'яни побоювалися повторення київського сценарію. У столиці до громадського транспорту можна зайти тільки за спецперепусткою, виданою мерією. У Харкові від такої ідеї відмовилися, але все ж постановили: вагони та салони повинні бути заповнені не більше, ніж на половину.

12 квітня харків'яни, які їхали на роботу громадським транспортом, не помітили жодних змін. Тролейбуси і трамваї йшли забитими. Патрулі на більшості маршрутів помічені не були.

У тролейбусі №3, який йде за одним з найдовших в Харкові маршрутом, від ХТЗ до Університетської, як зазвичай, не проштовхнутися. Пасажири кажуть, що раніше за маршрутом ходили великі здвоєні тролейбуси, було просторіше.

троллейбус
Тролейбус №3. Фото: KHARKIV Today

Ніякого контролю за кількістю пасажирів немає і в метрополітені. Хоча в пресслужбі комунального підприємства і запевняють, що з неділі стали частіше ходити потяги, у понеділок о 08:30 тиснява в вагонах була така ж, як і зазвичай: на Салтівській лінії сісти у вагоні не можна було навіть на кінцевій станції "Героїв Праці". На станції метро "Університет" не було звичних патрульних, які вранці ловлять у вестибюлі пасажирів без масок.

У міськраді кажуть: декого з автоперевізників оштрафували в неділю.

"За кілька годин співробітники поліції склали десятки протоколів на приватних перевізників за порушення правил перевезення пасажирів в умовах карантинних обмежень. Це викликало серйозні побоювання у транспортних компаній і небажання випускати автобуси на маршрути, боячись великих штрафів, що може призвести до транспортного колапсу в місті", — заявив секретар міськради Ігор Терехов.

За його словами, з перевізниками вдалося домовитися, скасовувати автобуси вони не будуть.

Як повідомив KHARKIV Today прессекретар патрульної поліції в Харківській області Дмитро Гайдук, за неділю поліцейські виписали протоколи 13 перевізникам і оштрафували 46 порушників без масок. За 12 квітня поки немає статистики.

Як видають інтернет-замовлення

У суботу харківські ресторатори відкрили літні майданчики. Погода ще не дозволяла відпочивати на вулиці, але карантин змусив: з 20:00 десятого квітня годувати людей в приміщенні вже було не можна. З неділі громадське харчування повинне працювати тільки на винос, але літні майданчики відкриті в багатьох місцях, зокрема — в парку Горького. З неділі поліцейські склали 21 протокол на господарів закладів громадського харчування, повідомляють у пресслужбі Нацполіціі в Харківській області.

Продавці непродовольчих магазинів застосували хитрість, винайдену ще під час минулих карантинів. Їх магазини відкриті, але тепер на дверях висять таблички "Видача інтернет-замовлень". Так працюють, наприклад, магазини на радіоринку біля метро "Героїв Праці": чимало з них відкриті. Працюють кіоски в переходах метро.

магазин
Магазин на ринку біля метро "Героїв Праці".Фото: KHARKIV Today

Таку ж схему застосовують і великі супермаркети, наприклад, "Епіцентр". Харків'янин Євген Боровських з'їздив туди за покупками в перший день локдауну і поділився враженнями в Фейсбуці.

"Вхід вільний, людей море. Майже всі відділи "опечатані", але купити можна все. За ідіотською схемою. Вам випишуть накладну і відправлять до однієї з трьох кас. Черга до кожної, як до першого Макдональдза в СРСР. Через касу оплати вийти не можна . Треба знайти касу 1, 2 або 3. І тут — бінго! Знову черга! На вихід з оплаченим товаром", — написав покупець.

Салонам краси цього разу не доводиться вдаватися до хитрощів: їм дозволили приймати відвідувачів за попереднім записом. Дитячі клуби повинні бути закриті, але не всі з цим згодні.

"Ми закриті на карантин, але вівторок плануємо порушувати, є охочі? — таке повідомлення отримали батьки учнів одного з дитячих танцювальних клубів міста.

Під час карантину заняття танцями подорожчали. Раніше батьки могли купити місячний абонемент, тепер же кожне заняття оплачується окремо.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.