Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові готуються до прем'єрного показу опери "Попелюшка"

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Побачити нову постановку можна буде наприкінці тижня.

Харків'яни першими в Україні побачать "Попелюшку" французького композитора Жюля Еміля Фредеріка Массне у новому форматі сучасних театральних технологій.

KHARKIV Today побував на генеральній репетиції опери "Попелюшка" у Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. М. В. Лисенка.
 
Незважаючи на те, що сама опера була створена у 1895 році, для театрального світу її постановка досі вважається рідкістю. Це пояснюється складністю вимог до режисури та вокалу, яку ставили свого часу композитор Жуль Массне та лібретист Анрі Каен, оновлюючи всесвітньо відому казку Шарля Перро. Співпраця театру з колегами з Франції, а також підтримка Alliance Française de Kharkiv дозволили вперше в Україні отримати копії рукописних партитур великого композитора, датованих 1896 роком, за підписом самого Жюля Массне.

"Для колективу нашого оркестру це велика честь — читати ноти самого Массне, наповнюючи їх енергетикою сучасності та віртуозною технікою наших музикантів", — наголосив головний диригент театру Дмитро Морозов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Театр ляльок просить харків'ян поділитися старими монетами
 
Сучасний підхід у постановці опери режисера Жанни Чепели полягає у спробі поєднати такі тонкі грані емоційного впливу, як чуттєвість, іронія, любов та надія за допомогою синергії візуальної та музичної складових.
 
"Нам здавалося, що після неймовірного успіху балету "Спартак" у постановці Георгія Ковтуна театру буде важко здивувати нашого вимогливого та досвідченого глядача. Але ставка на інтеграцію мультимедійних технологій, арсенал творчих фахівців та солістів, якими володіє театр зараз, переконав нас у протилежному. Синергія європейської музики, багатошарове управління театральним простором та вихід за рамки фізичної реальності дають можливість створювати нову естетику, що формує театр майбутнього. Ми бачимо великі перспективи для свободи реалізації режисури і сподіваємося, що глядач буде вражений та оцінить масштаби нашої роботи", — зазначає керівник проєкту, перший заступник генерального директора театру, заслужений діяч мистецтв України Ігор Тулузов.

Для опери "Попелюшка" створено унікальні сценічні динамічні декорації та понад 200 авторських костюмів, оснащених спеціальними технологічними аксесуарами, здатними паралельно "грати" кольором та світлом в унісон музиці. Такий задум сценографа, заслуженого артиста України Олександра Лапіна та художниці з освітлення Світлани Змєєвої (Київ) 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місяць музики. Kharkiv Music Fest анонсував концертну програму

"Нова реальність — це казка. Але ми зобов'язані як національний театр використати зараз усі свої ресурси, щоб і нові технічні можливості, і збережені традиції класичної музики гармонійно поєднувалися та формували імідж сучасної культурної європейської України", — наголосив генеральний директор та художній керівник театру, заслужений діяч мистецтв України Олег Оріщенко.

Прем'єрні покази "Попелюшки" відбудуться у ХНАТОБі (вулиця Сумська, 25) з п'ятниці 11 лютого до неділі 13 лютого. Початок — о 18:30. Ціна на квитки коштує від 100 до 500 гривень. Купити їх можна тут. Також у глядачів має бути COVID-сертифікат або інший документ, що підтверджує можливість відвідування масового заходу.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.