Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Премію миру німецьких книгарів вручили Сергієві Жадану

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Митець отримав нагороду за творчість і гуманну позицію.

Призовий фонд премії складає 25 000 євро. 

Українському письменнику, перекладачеві та музиканту Сергієві Жадану присудили Премію миру німецьких книгарів 2022, яку він отримав сьогодні 23 жовтня. Про це повідомили в Українському інституті книги. 

Сергієві Жадану вручили премію за видатну мистецьку творчість та за гуманну позицію, з якою він, ризикуючи життям, повертається до людей на війні та допомагає їм.

"Неможливість вільно дихати і вільно говорити — фундаментальна відмінність війни від миру. Але ми мусимо говорити. Навіть у воєнний час. Особливо у воєнний час. Як говорити людині під час війни? Як впоратися з інтонаціями, у яких стільки відчаю, гніву і болю? Проблема не в наших формулюваннях, світові, який нас слухає, іноді важко нас зрозуміти. Ми говоримо емоційно, напружено, прямо. Українцям не треба виправдовуватися за свої емоції, але їх треба пояснити. Ми можемо пояснити, ми можемо описати, що з нами сталося і відбувається далі. Ми мусимо налаштуватися, що це не буде легка розмова. Але її треба сьогодні почати", — наголосив Сергій Жадан під час отримання премії.

Фото: Facebook/Український інститут книги
Фото: Facebook/Український інститут книги

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У столиці Німеччини відкриють Харків-парк

Премія миру німецької книготоргівлі — щорічна премія Німецької книготоргівельної асоціації, котру присуджують із 1950 року. Призовий фонд премії складає 25 000 євро. Раніше нагороду отримували Мартін Бубер, Герман Гессе, Карл Ясперс, Януш Корчак, Лешек Колаковскі, Астрід Ліндрен, Сюзан Зонтаг, Орхан Памук, Маргарет Етвуд.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.