Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'яни продовжують збирати підписи за театр без Пушкіна

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Депутати тричі не змогли дерусифікувати драматичний театр.

Наразі під відкритим зверненням до Президента України Володимира Зеленського зібрано майже 1000 підписів.

Завтра на позачерговій сесії Харківської обласної ради депутати знову спробують проголосувати за перейменування Харівського російського драматичного театру ім. Пушкіна. Колекти вкотре просить дерусифікувати театр і назвати його Харківським драматичним театром.

Паралельно відомі харків'яни, побачивши спротив перейменуванню, почали збір підписів під зверененям до Володимира Зеленського. За кілька тижнів зібрали майже тисячу підписів.

"Навіть попри повномасштабний напад росії 24.02.2022 року в Харкові владою на різних рівнях неодноразово блокувалось рішення прибрати з назви Харківського академічного російського драматичного театру імені О. С. Пушкіна ім'я імперського поета та згадку про державу-агресора (театр є комунальним закладом Харківської обласної ради). Позиція депутатського корпусу, принаймні більшої його частини, суперечить політиці, яку проводить держава в умовах війни. Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики України з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму визначила десять найбільш поширених російських імен, які рекомендуються до перейменування у топоніміці та інших назвах у першу чергу. Є в цьому переліку й Олександр Пушкін. Аргументи, що російська культура залишається поза агресією, що Пушкін є світовим надбанням, створюють небезпечні пастки для українців, стимулюючи хибну точку зору, що проти України воює не російський народ, а пропутінські авторитарні можновладці", — йдеться у зверненні.

Лист відкритий для підписів. Свій підпис можна залишити за посиланням https://bit.ly/3VSF7aF.

Нагадаємо, у листопаді в Харкові нарешті зняли з постамента пам'ятник Пушкіну. Його сховали комунальники. Вулиця Пушкінська та ще близько 400 топонімів зі слідами російського лишаються на карті міста. Міський голова Ігор Терехов говорить, що перейменування буде поступовим.

Як і чому депутати Харківської обласної ради не змогли позбутися Пушкіна, читайте у матеріалі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.