До Харкова уперше за час повномасштабної війни їдуть представники ЮНЕСКО
У Харків нарешті приїдуть представники ЮНЕСКО, аби оглянути пошкодження Держпрому.
Місія уже виїхала, повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов.
"Ми комунікуємо з місією ЮНЕСКО. Вони вже виїхали, чекаємо їх тут на місці. Вони будуть аналізувати пошкодження. Це по-перше. По-друге, ми проводимо наразі аварійне усунення, це навіть не консервація", — сказав Синєгубов, повідомляє "Укрінформ".
Це перший візит місії ЮНЕСКО до Харкова. Після російських обстрілів Держпрому 28 жовтня і 8 листопада їхні представники не приїжджали. Нагадаємо, будівля Держпрому внесена до попереднього переліку об’єктів ЮНЕСКО (N6249).
Тим часом над пошкодженою частиною сьомого під'їзду Держпрому почали зводити невідому конструкцію. Це будівельне рішення не погоджували з фахівцями. У стіни вбудували залізну конструкцію, аби зробити щось схоже на похилий дах. Для цього стіни буквально "розсвердлили".
Архітекторка Катерина Кублицька закликає виконавців зупинитися, бо "ці заходи ще сильніше пошкодили предмет охорони пам‘ятки, який й до цього отримав пошкодження внаслідок вибуху та понадпроєктних впливів, й який потребує ґрунтовного (детального) обстеження. Не можна ось так, нашвидкуруч, на такому об‘єкті розпочинати роботи, ще й з таким серйозним втручанням у предмет охорони.Так! Будівля потребує закриття та захисту периметру від атмосферних впливів. Але ці заходи, можливо було зробити набагато простіше, швидше й без втручання у предмет охорони. Принцип реверсивності у таких випадках є найголовнішим", — написала експертка у Фейсбук.
У Харківському антикорупційному центрі пропонують негайно припинити самовільні роботи на пам’ятці архітектури національного значення, створити робочу групу з фахівців-реставраторів для консультацій щодо консервації ушкоджених частин будівлі та створити Наглядову раду при ОК ВЕП "Держпром".
Нагадаємо, російські окупанти влучили керованою авіабомбою по сьомому під'їзду Держпрому. Архітектор-реставратор, член Національної спілки архітекторів України, співзасновник "Платформи урбаністичного розвитку" Віктор Дворніков назвав цей удар "ляпасом" культурній спільноті світового масштабу.