Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Зруйнований окупантами Ізюм хоче позбутися вулиць із російськими назвами

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
У місті знищено майже 80% будівель.

Від жителів Ізюма приймають пропозиції щодо перейменування вулиць.

Голова Ізюмської міської військової адміністрації Валерій Марченко доручив топонімічній комісії розпочати процедуру перейменування вулиць міста Ізюм. Поки триває тільки приймання пропозицій від громадськості. Про це розповів KHARKIV Today заступник ізюмського міського голови, голова топонімічної комісії Володимир Мацокін.

"У нас поки йде обговорення. Тобто ми офіційно ще процедуру не запускали. Ми зараз просто готуємо громадськість, активістів, фахівців для того, щоб вони були просто налаштовані. Далі ми вже будемо говорити про терміни. Часу достатньо", — сказав Володимир Мацокін.

Пропозиції щодо перейменування вулиць голова топонімічної комісії подаватиме голові військової адміністрації, який буде їх затверджувати. Перейменування потребують приблизно 50-70 вулиць в Ізюмі.

"Ми не ставимо собі задачу одразу і все. Це буде поступова робота за принципом, як робив Київ. У нас будуть підготовлені якісь пропозиції, ми будемо одразу їх приймати. Тим більше, що це буде прийматися керівництвом військової адміністрації, і це полегшена процедура", — пояснив Володимир Мацокін.

До війни в Ізюмі намагалися перейменувати вулиці з російськими назвами, однак багато їх залишилися без змін — проти перейменування виступала громадськість і навіть експерти. Тому зараз в Ізюмі є площа Революції, вулиця Червоногірська та Пушкіна. Вулицю Жукова згодом все ж таки перейменували.

"Дуже багато, тому що я і в 20-му році очолював топонімічну комісію якраз, коли почалася декомунізація, і ми залишали всі ці червоногірські, площі революції, тому що там були дискусії: "Революції бувають різні...". Тому ми залишали всіх цих пушкіних, толстих і лєрмонтових. І люди хотіли залишити, і навіть фахівці й краєзнавці", — сказав Володимир Мацокін.

Голова топонімічної комісії зазначив: питання щодо перейменування вулиць стоїть на часі, оскільки відродження Ізюма необхідно почати з "вмивання його обличчя".

Жителів Ізюма та усіх небайдужих запрошують до дискусії. Висловлювати свою думку щодо перейменування вулиць в Ізюмі можна, надіславши листа на електронну пошту за адресою — [email protected].

Як писав KHARKIV Today, 25 жовтня на сесії Красноградської міської ради ухвалили рішення про перейменування вулиць із російськими назвами у населених пунктах громади — місті Краснограді та селах Піщанка, Куми й Степове.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.