Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Зробимо все, щоб Харків не залишився без води — міністр

Фото: Сергій Козлов.
У Печенізькому водосховищі після обстрілів відбувся неконтрольований скид води.

На Харківщині близько 100 водних об'єктів залишаються під тимчасовою окупацією.

Після обстрілів російськими окупантами Печенізького водосховища в Харківській області рівень води знизився, але ситуація є контрольованою. Харків'яни не залишаться без води. Про це заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

"Кілька днів РФ вела ракетний обстріл по гідровузлу Печенізького водосховища. Це призвело до неконтрольованого скиду води. Сьогодні рівень води знизився, але ситуація контрольована. Впевнений, усі дії  направлені владою на збереження водних ресурсів. Ми зробимо все, щоб Харків не залишився без води в будь-якому випадку. Є певні рішення, прийняті Кабінетом міністрів України, ці рішення будуть виконуватися. Харків'яни можуть бути спокійними", — сказав Стрілець.

Питання про забезпечення населення Харкова водою розглядали ще до того, як ворог почав гатити по водосховищу. Кабінет міністрів ухвалив ще тоді відповідні рішення, які саме — міністр не повідомляє, але запевняє: багато заходів зроблені превентивно, харків'яни будуть забезпечені водою.

За інформацією міністра захисту довкілля, під час контрнаступу Збройні Сили України деокупували 18 водосховищ Харківської області (ыз загальним об'ємом 513 мільйонів кубометрів води). На тимчасово окупованих територіях залишаються 112 водних об'єктів: п'ять водосховищ та 107 ставків. Збитки вже підрахували щодо Оскільського водосховища. Шкоду через руйнування греблі та зниження рівня води в цьому водосховищі оцінили у понад 288 мільйонів гривень.

Як писав KHARKIV Today, 20 вересня Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що у селищі Печеніги (укрупнений Чугуївський район) окупанти намагалися зруйнувати дамбу Печенізького водосховища, успіху не мали.

Увечері 20 вересня печенізький селищний голова Олександр Гусаров звернувся до жителів громади та попередив про можливе катастрофічне затоплення територій через те, що протягом останніх діб російські окупанти завдавали та продовжують завдавати ракетних ударів по дамбі Печенізького водосховища.

Наступного дня обстріли продовжилися. Окупанти зруйнували верхній шлюз на Печенізькій дамбі. Втретє загарбники цілили по дамбі 22 вересня. Ракета влучила в землю біля дамби Печенізького водосховища.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.