Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителька Харківщини працювала у "Пенсійному фонді" окупантів

Фото: Харківська обласна прокуратура
Колаборанткою виявилася жінка з Куп'янська.

Після деокупації колаборантка переїхала у Київську область, однак її викрили.

Слідчі оголосили підозру 47-річній жительці села Осиново у Куп'янському районі, яка під час окупації добровільно влаштувалася працювати до загарбників. У серпні 2022 року жінка обійняла посаду у так званому "Управления Пенсионного фонда Харьковской области". Вона стала "главным специалистом отдела организации приема и рассмотрения обращения граждан".

"На цій посаді колаборантка формувала списки пенсіонерів для отримання ними матеріальної допомоги від окупаційної влади та виконувала інші доручення керівництва так званого "управління". Після деокупації жінка змінила місце мешкання та переїхала на Київщину, в одне із сіл. Однак уникнути відповідальності їй не вдалось — правоохоронці зібрали доказову базу та викрили колаборантку", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Підозру жінці сформували за ч. 2 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною роботою від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Як писав KHARKIV Today, СБУ викрила колаборантку з міста Куп'янськ, яка працювала учителем київської школи. Жінка робила російські "методички" для вчителів на Куп'янщині, а після деокупації міста виїхала, отримала статус ВПО та почала викладати у столиці.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.