Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителів тимчасово окупованих районів Харківщини змушують отримувати російські паспорти

Ставати громадянами Росії примушують у першу чергу соціально незахищених громадян.

Загарбники погрожують за відмову отримувати громадянство РФ.

На тимчасово окупованих територіях Херсонської, Запорізької та Харківської областей російські окупанти примусово роздають паспорти Російської федерації. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

"Це один із методів окупаційної політики нацистського режиму путіна. Пенсіонерів, інвалідів, інших соціально незахищених громадян шантажують тим, що вони не отримають соціальних виплат та помруть з голоду", — розповів Геращенко.

Україна продовжує нараховувати усі пенсії та соціальні виплати мешканцям тимчасово окупованих територій, однак вони не можуть їх отримати — окупанти заблокували роботу банківської системи та "Укрпошти".

Зазначимо, 30 липня депутат Держдуми Артем Туров розповів в інтерв'ю російській інформаційній агенції про початок видачі російських паспортів на окупованих територіях України. Інформагенція представила Турова як куратора гуманітарної діяльності партії "Єдина Росія" на території Харківської області. За його словами, жителі Харківщини отримуватимуть російські паспорти у серпні. Росіянин стверджує, що на отримання паспортів РФ серед мешканців окупованої частини Харківщини є "величезний запит".

"Цим займається наше Міністерство внутрішніх справ. Ця робота вже почалася, указ набрав чинності. В Запорізькій та Херсонській областях почалося оформлення паспортів у спрощеному порядку. Вони трохи раніше потрапили в цей указ президента, зараз уже зміни були внесені й стосовно Харківської області, та й по всій території України. У серпні люди вже зможуть отримати російське громадянство. На це є величезний запит. Практично кожний другий та навіть перший відвідувач наших центрів запитує, коли можна буде отримати російське громадянство", — заявив Туров.

Як повідомив Антон Геращенко, окрім примусового отримання паспортів, на окупованих територіях активізували мобілізацію чоловіків, аби використовувати їх як "гарматне м'ясо" на війни проти України. Чловікам призовного віку рекомендують виїхати з тимчасово окупованих територій до 11 вересня, коли росіяни планують провести референдум.

"Це може відбутися після фейкового референдуму про незалежність або приєднання до рф, що готується на 11 вересня. Тому рекомендується усім чоловікам призовного віку будь-якими доступними способами покинути тимчасово окуповані території до цієї дати", — зазначив Геращенко.

Як писав KHARKIV Today, 55-річна жителька Куп'янська Ірина Федоренко звернулася до незаконної окупаційної влади, щоб отримати паспорт громадянина РФ. Жінка виправдовує збройну агресію Росії та зазначає, що довго чекала на російських "освободителей". Слідчі розпочали стосовно неї досудове розслідування за фактом виправдовування війни.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.