Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителі Коломака протестують проти розміщення небезпечних відходів на території селища

Фото: Коломацька сільрада.
Жителі обіцяють блокувати небезпечне будівництво за 20 метрів від будинків.

25 вересня у селищі Коломак Богодухівського району відбулося громадське зібрання, під час якого місцеві жителі виступили проти будівництва підприємства з переробки відходів буріння нафтових і газових свердловин на території громади.

Близько трьох років тому до адміністрації селищної ради звернулися представники ТОВ "Агенція екологічної безпеки". Вони запропонували відкрити на території селища підприємство з вирощування швидкорослого дерева сорту павловнія. Для цього бізнесмени попросили громаду надати їм у користування земельну ділянку площею 28,5 гектари на території колишнього Новоіванівського цукрового заводу. Натомість підприємці обіцяли провести благоустрій прилеглої місцевості, забезпечення місцевого населення робочими місцями та налагодження стабільного виробництва.

"Компетентне вивчення діяльності підприємства "Агенція екологічної безпеки" показало, що їхній основний профіль – управління відходами буріння, а не сільське господарство. В результаті мешканці Коломака категорично відмовилися від їхньої пропозиції", – розповідає голова Коломацької селищної об'єднаної громади Володимир Гуртовий.

Згодом підприємці пішли іншим шляхом: на території селища вони придбали будівлю площею всього 2 квадратні метри і за допомогою нотаріуса оформили право власності на ділянку, яку насправді планували орендувати раніше. На основі цього вони вимагали від громади надати їм доступ до 28,5 гектара землі, але їм знову відмовили, розповідає очільник громади.

Незадоволені рішенням мешканців Коломака, підприємці подали позов до Господарського суду Харківської області. Після дворічної судової тяганини суд ухвалив рішення на їхню користь, зобов'язавши громаду виділити затребувану земельну ділянку. Попри апеляції і звернення мешканців Коломака навіть до Верховного суду, рішення залишилося незмінним.

Нещодавно громада отримала повідомлення від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України про обговорення щодо планової діяльності, а саме намір ТОВ "Агенція екологічної безпеки" запустити на території селища виробництво з переробки бурового шламу.

"Коломацька громада виступає категорично проти такого рішення, адже всього за 20 метрів від майбутнього підприємства розташовані житлові будинки, в яких мешкають люди. Крім цього, за 70 метрів – діюча свердловина, яка забезпечує питною водою селище Коломак. До того ж, територія, де планують створити небезпечний об'єкт, розташована на висоті – навесні стічні води потрапляють до річки Коломак, що несе ризики забруднення Ворскли й Дніпра", – наголосив Володимир Гуртовий. 

25 вересня місцеві жителі вкотре провели громадське зібрання, аби заявити про свою незгоду з планами ТОВ "Агенція екологічної безпеки". У свою чергу підприємці на захід не з'явилися. За словами очільника селищної ради, зв'язатися з представниками фірми не вдалося – їхні контакти виявилися недоступними.

"Богодухівська районна військова адміністрація повністю підтримує позицію мешканців селища Коломак щодо нерозміщення підприємства з утилізації відходів бурової промисловості на території населеного пункту. Для розв'язання проблеми, про яку заявляють місцеві жителі, плануємо звернутися до профільного департаменту Харківської обласної військової адміністрації, а також шукати підтримки з боку народних депутатів України", – зазначив заступник голови Богодухівської районної військової адміністрації Олександр Дейнеко.

1

За словами жительки селища Коломак Надії Круглої, місцеві мешканці вкрай обурені нахабністю представників ТОВ "Агенція екологічної безпеки" та судовими рішеннями щодо майбутнього населеного пункту.

"Я все життя прожила в Коломаці і віддала громаді все. Просто зараз нашу країну від росіян захищають мій син і онук. Не можу повірити, що таке може коїтися під час війни. Ми вже не раз проводили громадські зібрання з цього приводу, але на це ніхто не звертає уваги. Створення такого об'єкту – замах на наше життя і здоров'я. З нами ніхто не рахується. Ми готові боротися до останнього, звертатися до Харківської обласної військової адміністрації, до Міністерств, до Президента України! І якщо нас і надалі не почують, ми будемо ставити блок-пости, живі загородження, але не пустимо сюди машини, які везтимуть смертоносні відходи. Ми не допустимо цього! Так не можна з нами обходитися", – заявила Надія Кругла.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.