Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителі Харкова погано платять за воду і каналізацію

Фото: KHARKIV Today
Фізичні та юридичні особи накопичили майже 800 мільйонів гривень заборгованості.

Щодня КП "Харківводоканал" подає документи про стягнення боргів зі своїх абонентів до судів.

Станом на 3 лютого жителі Харкова накопичили борг за холодну воду і каналізацію у розмірі 712 мільйонів гривень (у середині січня борг становив 680 мільйонів гривень). Про це повідомив директор департаменту збуту КП "Харківводоканал" Тарас Грущак.

"Харківводоканал" безперебійно, не враховуючи аварійних ситуацій, надає послуги своїм абонентам. Водночас наразі існує значна заборгованість наших абонентів за отримані послуги. Зокрема, категорія населення має заборгованість понад 712 мільйонів, юридичні особи — понад 54 мільйони. Однозначно невчасна оплата за отримані послуги або взагалі неоплата за вказані послуги негативно впливає на роботу підприємства і може порушувати нормальний режим роботи", — сказав Грущак.

На боржників подають до судів. Як пояснив Грущак, документи про стягнення заборгованості КП "Харківводоканал" надсилає до суду щодня. Крім самої суми заборгованості, абонент має сплатити інфляційні витрати та судовий збір. З інших заходів впливу — конфіскація майна та заборона виїзду за кордон. Але перш ніж подавати до суду, комунальне підприємство пропонує реструктуризувати борг клієнтам.

"Водночас звернув би увагу наших абонентів про недопущення виникнення заборгованості та негайне погашення, якщо вона існує станом на сьогодні. Якщо такої можливості у наших абонентів немає щодо одноразового погашення заборгованості, ми пропонуємо звертатися до абонентських відділів відповідних районів для укладання відповідних договорів про реструктуризацію, тобто про розстрочення сплати заборгованості", — сказав Грущак.

Зазначимо, стан особового рахунку можна дізнатися в абонентських відділах та за номерами телефону кол-центру КП "Харківводоканал" — 707-57-57 або 757-82-80 (з 8:00 до 21:00, крім неділі).

Як писав KHARKIV Today, жителі Харківської області збільшили борги за гарячу воду і тепло. Станом на кінець жовтня 2021 року борг жителів Харківської області за постачання теплової енергії та гарячої води становив 3,7 мільярда гривень, тоді як у вересні був 3,6 мільярда. Також заборгованість збільшилася за іншими видами житлово-комунальних послуг.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.