Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителі Харківської області заплатять 10 мільйонів гривень за крадіжку газу

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
газ, цена на газ, Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Основну частину штрафу жителі вже сплатили.

Споживачі самостійно підключалися до газових мереж після відключення їхнього будинку та "відмотували" показання лічильників.

Протягом 2021 року на Харківщині зафіксували понад 1000 випадків несанкціонованого використання газу. Порушників зобов'язали сплатити 10,5 мільйона гривень штрафу, 9,4 мільйона гривень уже сплатили. Про це повідомили у компанії "Харківгаз".

"За самовільне відновлення газопостачання після відключення, підключення несанкціонованих газопроводів, втручання у роботу газових лічильників для зменшення їх показань порушникам нараховано до оплати понад 10 мільйонів гривень. Водночас 9,4 мільйона гривень цього року вже сплачено споживачами за несанкціоноване використання газу", — сказано у повідомленні.

Як пояснили у "Харківгазі", у середньому при виявленні несанкціонованого газопроводу нараховують понад 150 000 гривень, за втручання у роботу газового лічильника — 70 000 гривень. Якщо споживач самостійно підключився до газової мережі після відключення, йому доведеться сплатити обсяг газу, спожитого з моменту відключення за номінальною потужністю газового обладнання у будинку.

"При відмові у доступі представникам оператора газорозподільних мереж для припинення розподілу (доставки) газу домоволодіння відключається від газорозподільних мереж механічним шляхом. Вартість припинення та відновлення газопостачання, усунення виявлених порушень здійснюється за рахунок споживача-порушника", — попередили у "Харківгазі".

Жителів Харківської області просять повідомляти про несанкціоноване використання газу до "Харківгазу" за номером телефону — (057) 341-44-70 або на електронну пошту: dialog@khgas.com.ua.

Як писав KHARKIV Today, жителька Високого загинула через несанкціоноване підключення до газової мережі. У грудні 2020 року в будинку у провулку Гагаріна, 5 у селищі Високому сталася пожежа, внаслідок якої загинула мати власника будинку. Раніше цей будинок відключили від газопостачання, проте чоловік підключив його до мережі за допомогою гумового шланга, який розгерметизувався і спричинив пожежу.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.