Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Житель Харківщини проведе 11 років у тюрмі за допомогу окупантам

Фото: Харківська обласна прокуратура
Чоловік допомагав окупантам шукати покинуту військову техніку та обкрадати будинки.

Колаборант не визнав провини у суді.

Київський районний суд Харкова виніс вирок 37-річному жителю села Мартове Печенізької громади, який допомагав російським військовим та здавав проукраїнських мешканців. Чоловіка визнали винним і призначили йому покарання у вигляді 11 років ув'язнення з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування на 14 років і з конфіскацією майна.

За даними слідства, до повномасштабного вторгнення чоловік був охоронцем-сторожем на базі відпочинку у Мартовому. Під час окупації спілкувався із представником так званої "Народної міліції ДНР". У липні 2022 року він отримав завдання — дати інформацію про можливі місця знаходження військової техніки, яку росіяни кинули у лютому та березні того ж року. Колаборант ходив із "міліціонерами" та показував їм такі місця. Окупанти хотіли забрати техніку, щоб відремонтувати.

Також колаборант розповів росіянам про двох місцевих жителів, які мали проукраїнську позицію. Після цього їх незаконно затримали. Також зрадник здавав окупантам будинки, з яких можна було винести майно.

"Пособник окупантів вказував їм на будинки, де вони могли б "поживитись". У подальшому з цих домоволодінь загарбники викрадали майно. Чоловік забезпечував військовослужбовців держави-агресорки одягом, а також, аби подбати про їхній комфорт, привіз до місця їхньої дислокації піч "буржуйку". Встановлено, що ворожий помічник серед іншого брав участь в облаштування бліндажа на в'їзді до села", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

У суді чоловік провини не визнав. Він заявив, що не дружив з окупантами, ті застосовували до нього фізичне насильство та погрожували, тому він виконував їхні вказівки. Також заперечив, що здавав односельців.

Винним чоловіка визнали за ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Зараз триває строк на подання апеляції.

Як писав KHARKIV Today, депутатку з Харківщини судили за колабораціонізм замість державної зради. Валентина Кобелєва проведе три роки у тюрмі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.