Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Зелений каркас", Льодова арена та океанаріум стануть об'єктами "Великого будівництва" Зеленського

Фото: ХОГА.
На проекти підуть мільярди гривень.

Програму "Велике будівництво" на території Харківської області на 2022 рік презентували Володимиру Зеленському під час засідання Конгресу місцевої та регіональної влади.

Перелік об'єктів, які фінансуватимуть із бюджету міста, області та держави, представив голова ХОДА Олег Синєгубов.

"У нас буде реалізовано 33 об'єкти — це, відповідно, дорожня інфраструктура, медицина, спорт, освіта. Перший амбітний проєкт — "Зелений каркас", це масштабна реконструкція рекреаційної зони, що знаходиться безпосередньо у Харкові, вона передбачає об'єднання усіх паркових зон в одну мережу за допомогою зелених коридорів, пішохідних та велосипедних доріжок. 127 кілометрів довжина всіх шляхів, 27 кілометрів зелених вулиць, 76 кілометрів велодоріжок та 26 велопішохідних мостів. Реалізація цього справді унікального проєкту дозволить увійти Харкову до топ-100 найкомфортніших міст у світі", — розповів Олег Синєгубов.

За його словами, першою частиною реалізації цього проєкту буде реконструкція Журавлівського гідропарку загальною площею 180 гектарів. У планах побудувати велодоріжки довжиною 11 кілометрів і пішохідну зону — майже 16 кілометрів.

"Вартість реалізації цього проєкту становить 1,3 мільярда гривень. Він передбачається на цей рік. Це дуже важливо, тому що безпосередньо він знаходиться у Харкові і там щороку відпочивають у літній період майже півмільйона мешканців", — розповів він.

Голова облдержадміністрації пояснив, що далі піде покроково реалізація цього проєкту. Облаштування трьох пов'язаних між собою локацій, розчищення річки, облаштування пляжних зон, спортивних майданчиків, створення дендропарків.

Також до програми Зеленського потрапить Океанаріум на території зоопарку. Вартість проєкту складає 512 мільйонів гривень. Ще один — Льодова арена, вартість проєкту становить 600 мільйонів гривень.

"Тут проводитимуть усі міжнародні змагання з хокею, волейболу, баскетболу та інше. Тут будуть передбачені абсолютно всі спортивні зали, тренажерні зали, зали для окремих видів спорту, фудкорти, кафе, обслуговування, тобто повністю весь комплекс", — уточнив голова Харківської. облдержадміністрації.

Окремою частиною програми "Велике будівництво" Синєгубов назвав реконструкцію обласних лікарень. За його словами, у дитячій лікарні буде повністю реконструйовано всю мережу, все медобладнання. Медустанова стане новою і сучасною і надаватиме найсучасніші медичні послуги. Вартість проєкту складає 3 мільярди гривень.

За проєктом на реконструкцію обласної дорослої лікарні піде 3,7 мільярда гривень.

"Ми вже передбачаємо на сесії облради виділення 50 мільйонів гривень обласного бюджету на цю лікарню, розуміючи її, так би мовити, критичну важливість для жителів міста і області", — розповів він.

Синєгубов розповів, що у лікарні не реконструювали приймальне відділення та попросив підтримки і зазначив, що також виділяють гроші з обласного бюджету на будівництво цього приймального відділення.

"Просимо за цією програмою надати нам обладнання — КТ, МРТ та рентгени, як і у інші приймальні відділення, які були нещодавно презентовані. Тут передбачається будівництво нового діагностичного центру повністю. На цей рік нами розроблено плани і вже безпосередньо приступатимемо до їх реалізації", — повідомив голова Харківської облдержадміністрації.

Прикладом для реконструкції шкіл у 2022 році буде Малоданилівський ліцей. Це сучасна опорна школа.

"Тут ми об'єднали усі існуючі програми з дитячого харчування, інклюзії, доступності. Тут будуть передбачені спортивні майданчики, стадіон, ліфт для дітей з особливими освітніми потребами. Ця школа виглядатиме сучасно і відповідатиме всім вимогам", — пояснив Олег Синєгубов.

Співробітництво облдержадміністрації з містом оцінив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко та надав слово меру Ігорю Терехову.

"Хочу вас запевнити, що Харків був, є і буде форпостом будівництва, збереження та захисту української державності", — сказав міський голова українською мовою і перейшов на російську, оскільки йому так зручніше.

За словами Терехова, сьогодні вже є оцінка результативності програми "Велике будівництво" — траса з Харкова до Києва. Мер Харкова назвав її "чудовою".

"Ми дуже ретельно підійшли до кожного з проєктів і кожен проєкт, про який сьогодні йшлося, він був презентований місту, людям і схвалений. "Зелений каркас" міста — всі райони, всі громадські організації, люди, вони сьогодні всі беруть участь у створенні цього проєкту. "Льодова арена" — це не просто заняття професійним спортом, це об'єднання людей. Сьогодні люди хочуть займатися спортом і їм потрібно надати всі можливості. Основне наше завдання сьогодні разом — прибрати дітей із вулиць. Звичайно, проєкт, про який ми говорили, "Океанаріум" сьогодні вже у певній стадії готовності. Дуже хочеться, щоб у зоопарку був океанаріум, для Харкова, як для сухопутного міста, — це дуже важливо. Ми, як мерія Харкова, готові співфінансувати, виділяти кошти", — повідомив Терехов.

За словами мера, є ще один проєкт, який він хоче, щоб було здійснено у Харкові у рамках "Великого будівництва" — перша багаторівнева розв'язка.

"Я дуже хочу попросити, щоб цей проєкт було здійснено. Він інноваційний для Харкова, він дуже значущий, він дозволить розвантажити дороги Харкова, він дозволить сьогодні зробити безпечним рух для міста Харкова і він дозволить найголовніше — людям комфортно діставатися до роботи і назад", — звернувся Терехов, заявивши про готовність співфінансування.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.