Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Заручники Білорусі: харків'янка не може повернутися до України після трансплантації і просить допомоги президента

Фото: Анна Пушкеля / Facebook
Анна Пушкеля не може повернутися до Балаклії.

Україна закрила авіасполучення з Білоруссю з 00:00 26 травня, однак своїх громадян не забрала. У "заручниках" залишаються люди після операцій.

Жителька Балаклії (Харківська область) Анна Пушкеля 9 травня перенесла у Білорусі операцію з трансплантації печінки. Зараз вона проходить реабілітацію, а через два тижні повинна була повернутися додому до дітей. Але авіасполучення між Україною і Білоруссю закрито. У посольстві України в Білорусі жінці запропонували добиратися назад автобусом або "швидкою", але за свій рахунок. Після трансплантації подолати шлях у 2000 кілометрів таким чином неможливо. Стурбована Анна Пушкеля почала писати у соціальних мережах і просити допомоги України.

"Пропозиція посольства — найняти бусик або "швидку" за свій рахунок! Я з Харківської області. Це більше 1000 кілометрів! У мене мама, троє дітей з інвалідністю. Яка "швидка"? Це скільки тисяч доларів? Мені на перебування тут збирали з миру по нитці. Як ви могли кинути нас?", — каже Пушкеля.

У лікарні, де жінка проходила лікування, половина пацієнтів у відділенні — громадяни України. Анна Пушкеля каже: так страшно, як зараз, їй не було навіть перед операцією, оскільки жити на чужині їй нема за що, а в Балаклії залишаються троє її синів і мама.

"Може, держава подбає про те, щоб забрати нас? Раз ви відразу не подумали, що залишаєте таких, як я, беззахисних, безпорадних, порізаних на вулиці чужої країни", — написала Пушкеля у своєму Facebook.

Відзначимо, у коментарі до посту Анни Пушкелі нардеп Марія Мезенцева повідомила, що вирішується питання про організацію реанімобіля.

З лікарні у Мінську Анну Пушкелю виписали 21 травня. Але жінці все ще необхідні дорогі ліки, після операції розпочалася імуносупресія (пригнічення імунітету).

До Білорусі Анна Пушкеля прилетіла три місяці тому. Трансплантацію — а це понад 100 000 доларів — Ганні оплатили з бюджетних коштів, ще більше 10 000 доларів пішло на лікування, кошти на переліт та проживання перераховували всі небайдужі.

Олена Шержукова, засновниця Української федерації боротьби проти раку, впевнена, що за два тижні Україна знайде рішення, як забрати своїх громадян з Білорусі. Скільки пацієнтів можуть перебувати на лікуванні у лікарнях Мінська, зараз точно сказати неможливо.

"Ніхто не займається прицільно. Ситуація вирішується на рівні Міністерства закордонних справ, Кабінету міністрів. Ні я, ні журналісти, ні активісти не можуть нічим допомогти. Люди опинилися заручниками ситуації, на жаль. По-перше, ніхто не хотів цього. Не спеціально це було зроблено. Максимально всі прагнуть, ми беремо участь у цьому процесі. Ми звернулися до Марії Мезенцевої, яка по своїх каналах звернулася до міністра, консульства, — сказала KHARKIV Today Шержукова. — Не може такого бути, щоб припинилося  між країнами будь-яке сполучення, і ніяк не могли повернути своїх громадян. Це просто неможливо".

Відзначимо, Анні Пушкелі — 34 роки. У неї був рак печінки. В Україні Пушкеля пройшла кілька операцій і блоків імунотерапії.

Як писав KHARKIV Today, Україна та інші країни припинили авіасполучення з Білоруссю через затримання журналіста. Заборона вильотів з України до Білорусі вступила в силу з 00:00 26 травня.

23 травня за вказівкою Олександра Лукашенка у небо Білорусі підняли винищувач і примусово посадили у Мінську літак Ryanair, який прямував до Вільнюса (Литва). У літаку перебував опозиціонер, колишній редактор Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. В аеропорту Протасевича затримали, йому може загрожувати страта.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.