Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Загибель рятувальника з дочкою: вдова подасть касацію на рішення суду

Любовь Азаренкова с портретом дочери Анастасии Азаренковой. Фото: KHARKIV Today.
Суд не задовольнив апеляцію потерпілої.

Любов Азаренкова, яка втратила у ДТП чоловіка і дочку, не згодна з рішенням суду і збирається подавати касаційну скаргу.

21 вересня колегія суддів Харківського апеляційного суду — Вікторія Яковлева, Микола Савенко та Олександр Курило — залишила без змін рішення суду першої інстанції про позбавлення волі Дмитра Габишева, винуватця аварії на Об'їзній дорозі у Харкові, у якій загинули рятувальник з дочкою, терміном на дев'ять років.

У залі суду були присутні потерпілі та їх представник, прокурор, захисник обвинуваченого. Винуватець ДТП Дмитро Габишев брав участь у засіданні у режимі відеоконференції. Підтримати Любов Азаренкову прийшли близько 20 чоловік, зокрема друзі її дочки, яка загинула у ДТП. Представник потерпілих Євген Мельниченко повідомив, що понад 400 жителів Харкова і області підписалися під заявою з вимогою призначити Габишеву максимальне покарання. Суд прийняв документ.

Прокурор і представник потерпілих просили змінити вирок у частині основного покарання і винести інший — терміном на 10 років позбавлення волі. Захисник Габишева Андрій Поліканов відзначав: його підзахисний раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, вину повністю визнав, компенсацію виплатив частково (100 000 гривень). На думку Поліканова, суд першої інстанції ретельно вивчив всі обставини ДТП і дав об'єктивну оцінку.

Як розповіла KHARKIV Today Любов Азаренкова, з компенсації в 1 мільйон гривень батьки Дмитра Габишева виплатили їй 100 000 гривень. На зв'язок сторона винуватця ДТП не виходить. Потерпіла не розуміє, чому суд зробив поблажку Габишеву, призначивши дев'ять років за два життя.

"Хоча б ці законні 10 років, які покладені, а не так як вони дали 9. Я не знаю, що це — поступка батькам чи йому. Я навіть не зрозуміла сенсу цього року — що він їм дає. Дивно те, що за два життя не можуть навіть дати мінімальний — 10 років, — каже Азаренкова. — Тоді ще, перед тим судом, виплатили 100 тисяч, і все. Більше ніхто нічого не виплачував. Ніхто не зв'язувався".

Суд дав останнє слово Габишеву. Винуватець ДТП вибачився, але вирок попросив залишити в силі.

"Хотів би ще раз попросити прощення. Вибачте мене, будь ласка, це жахлива трагедія, помилка. Щиро каюсь. Прошу залишити вирок в силі", — сказав Габишев.

Колегія суддів вирішила залишити апеляційну скаргу без змін — Дмитро Габишев залишається відбувати покарання строком дев'ять років. Любов Азаренкова не згодна з рішенням. Її представник Євген Мельниченко планує подати касаційну скаргу. Зробити це можна до кінця року.

"Ми не знаємо навіть мотивації. Просто короткий текст — відмовлено. 27 вересня зачитають повний текст. Він з'явиться у Реєстрі судових рішень, тоді ми побачимо мотивацію і зможемо виписати, отримавши копію. Зможемо подати касаційну скаргу. У нас є три місяці. Ми встигнемо до нового року це зробити, я постараюся раніше", — зазначив Мельниченко.

Як писав KHARKIV Today, вранці 21 жовтня 2020 року на Об'їзній дорозі в районі моста в бік Олексіївки в автомобіль харківського рятувальника в'їхала Toyota Land Cruiser. Рятувальник і його 15-річна дочка загинули. За кермом позашляховика був нетверезий 19-річний Дмитро Габишев. 8 квітня 2021 року Київський районний суд Харкова засудив Дмитра Габишева до дев'яти років позбавлення волі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.